Польща схвалила резолюцію про вступ України до НАТО

11:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сенат Польщі одноголосно ухвалив резолюцію про членство України в НАТО. Рішення має бути ухвалене за надзвичайною процедурою, як у випадку з Фінляндією.

Про це повідомляє Фокус з посиланням на Польське радіо.

“Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО і використовує оперативне мистецтво та тактику, що розробляється десятиліттями серед західних союзників. Захисникам потрібна реальна підтримка шляхом більш тісної політичної та військової співпраці з країнами НАТО”, — йдеться у документі.

Крім того, польська сторона наголошує, що Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом.

У резолюції зазначено, що під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати “набагато більше, ніж у попередніх заявах щодо політики відкритих дверей”.

“Вільнюський саміт має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства. Сенат Республіки Польща вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням — як у випадку Фінляндії та Швеції — результатом стратегічного аналізу викликів та загроз поза східним кордоном Альянсу”, — переконані в Польща.

У резолюції також йдеться про те, що Росія представляє вторгнення в Україну як захист від НАТО, тому на Україні спинятися не має наміру і цю загрозу Альянс бачить.

“Альянс визначив цю загрозу під час тогорічного саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами”, — йдеться у резолюції.