Польща передає Україні оборонне озброєння

10:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Коронавирус в Польше, коронавирус, Польша, COVID-19, пнадемия, здоровье, новости
Польща прийняла рішення про передачу Україні оборонного озброєння.

Про це під час пресконференції в понеділок у Варшаві повідомив голова Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павел Солох, повідомляє “Укрінформ”.

“Прийнято рішення про передачу українській стороні боєприпасів оборонного характеру для захисту, а не наступальних дій. Це рішення зараз реалізовує міністр національної оборони”,- повідомив Солох.

За його словами, це рішення прийнято у тісній співпраці між урядом та канцелярією президента Польщі

На уточнююче запитання, чи призначено це озброєння для протиповітряної оборони, він відповів “так”. Водночас, міністр додав, що деталі згодом оприлюднить міністерство національної оборони Польщі.

“Ми зробили пропозицію українській стороні і чекаємо на відповідь”,- констатував Солох.

Він повідомив, що Польща поставить Україні те озброєння, яке Київ обере із запропонованого польською стороною переліку.

“Ми готові це зробити у будь-який момент”,- наголосив голова BBN РП.

Він також поінформував, що польська пропозиція на сьогодні включає можливість передачі “кількадесяти тисяч штук боєприпасів”.

Президентський міністр уточнив, що військова допомога може бути доставлена в Україну “упродовж кількох днів”.

Польський міністр додав, що Варшава також надасть Києву гуманітарну допомогу. Йдеться про засоби, необхідні для евакуації населення, охорони здоров’я.

За його словами, у вівторок до Києва прибуде глава польського уряду Матеуш Моравецький, а в понеділок там перебуває голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох.

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив в понеділок у Твіттері, що у вівторок, 1 лютого, він проведе телефонну розмову з главою польського оборонного відомства Маріушем Блащаком. Головна тема переговорів – зміцнення оборонних можливостей для гарантування миру і безпеки в регіоні.

Як відомо, упродовж останніх кількох днів польські високопосадовці заявляли, що Варшава розглядає надання Україні військової допомоги. Утім, у Польщі зазначали, що ця інформація є непублічною.

У суботу, 29 січня, Резніков в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita заявив, що Україна поки що не отримала від Польщі жодної військової допомоги.