“Показати унікальність півдня через призму роботи майстрів”: на Миколаївщині запрацював Артхол “Єдисан”

21:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У селищі Березанка Миколаївської області розпочав роботу творчий простір “Єдисан”. 7-го та 14-го червня 2024 року в Артхолі відбулись виставки. Чотири майстрині громади представили понад 50 робіт: вишивка, живопис, вироби гончарства.

Про культурну спадщину півдня, що представлена на виставках та презентаціях, йшлось в етері “Українського радіо. Миколаїв”.

Керівник проєкту “Єдисан” Олексій Сидорчук каже, відкриття YEDISAN ART HALL на базі громадської організації “ЕКО Березань” є одним з напрямків проєкту “Центр культурної спадщини “Єдисан”.

“Попри відключення електроенергії, ми були здивовані кількістю відвідувачів, попитом, зацікавленістю людей, які були поза культурологічним середовищем. У проєкті “Єдисан” намагаємося представити максимально різноманіття, мозаїку культурної спадщини”, — сказав Олексій Сидорчук.

Ми намагаємся показати унікальність півдня через призму роботи майстрів. Люди — це найбільший скарб. Майстри у час війни — це одне, інше — люди, які у такий важкий час хочуть бачити прекрасне, нашу ідентичність і відчувати себе частиною нації.

“Команда ГО залучила кращих майстрів десяти громад, які беруть участь у проєкті, і нині з ними набуваємо комунікацію. Тобто йде війна за українську самобутність, і ми намагаємось у найкращий і найдоступніший спосіб показувати її”, — каже керівник проєкту.

Зі слів Олексія Сидорчука, виставки, презентації на березанському майданчику планують з урахуванням безпекових умов, графіків вимкнення електрики.

“На базі ГО є генератор, але ми намагаємось підлаштуватись під реальне життя людей, щоб це було комфортно і для наших відвідувачів. Ми маємо територію двох стін, поруч будується наше сховище”, — говорить Олексій Сидорчук.

Ми вже маємо домовленості з чотирьма громадами: Веснянською, Ольшанською, Коблівською, Степівською. І надалі кращі роботи “Єдисану” показуватимуть не тільки на майданчику у Березанці, а й на території десяти громад.

Зі слів керівниці Артпростору “Єдисан” Марії Гавран, на першій виставці 7-го червня був представлений п’ятиметровий рушник.

“Крім робіт майстринь наших, є у нас вишитий рушник єдності, створений до 90-річчя Березанщини, рушник я вишивала сама. Виставка чудова, все, що запланували збулось. Багато людей було і місцевих, і з інших регіонів. Навіть запросили вже до Одеси на фестиваль. Це можливість для майстрів відкриває нові горизонти, а люди зацікавлені й побільше хочуть”, — розповіла менеджерка проєкту.