ПОДРОБИЦІ: це був один із ключових аеродромів для здійснення ракетних залпів по Україні

14:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Після двох ударів ЗСУ по аеродрому “Енгельс” у Саратовській області, які були нанесені в грудні 2022 року, ця авіабаза стала відомою на всю країну. Для військових не секрет, що це був один із ключових аеродромів для здійснення ракетних залпів по Україні, проте після прильотів у відповідь – база привернула увагу і цивільних. Внаслідок останнього удару, нагадаємо, було серйозно пошкоджено 5 бомбардувальників.

Нам вдалося поспілкуватися з одним із співробітників авіабази, який за збігом обставин був на службі під час обох атак.

“Там насправді бардак жахливий. Як і скрізь, напевно, але об’єкт військовий! Стратегічний!” – говорить наш співрозмовник.

За його словами, у другій половині вересня частину систем ППО звідти було перекинуто. За чутками – на фронт.

“Стаціонарні системи ППО та ПРО до ладу ніхто не перевіряв. Приїхала ревізія з Міноборони, їм щось показали, щось збили, за стіл посадили – напоїли, нагодували, конверти дали, акти підписали та відправили додому. Усіх все влаштовувало. А тут війна… За документами у нас все працює, але на ділі – не завжди”, – каже Михайло (ім’я змінено з метою безпеки).

Той випадок, коли над аеродромом збили свій літак – це була помилка радарів. “Система розпізнавання свій-чужий не спрацювала і подумали, що це якийсь безпілотник чи літак. Випустили ракету, вирішили не ризикувати. Виявилося, наша “Сушка” була”, – каже джерело. (За інформацією ТГ “Кремлевская табакерка”).