Платні пакети, нові правила в’їзду до ЄС, підвищення зарплат силовикам. Що зміниться для українців із 1 лютого

20:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

1 лютого, новини, Україна, нововведення, пакети, ЄС, подорожі, поліція, зарплати, ЗНО, ЄС, 1 февраля, новости, Украина, нововведения, пакеты, ЕС, путешествия, полиция, зарплаты, ВНО, ЕС,

З 1 лютого на українців чекають підвищення роздрібних цін на пластикові пакети, оновлені правила в’їзду до Європейського Союзу, початок реєстрації на Зовнішнє незалежне тестування та підвищення зарплат правоохоронцям. «Українські Новини» розповідають про нововведення останнього місяця зими.

Пластикові пакети

Мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети встановлені Кабміном та почнуть діяти з 1 лютого 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України. Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

 • 2,00 грн – пакет без ручок та бічних складок;
 • 2,50 грн – пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
 • 3,00 грн – пакет із ручками та бічними складками.

В уряді зазначили, що кожен українець використовує в середньому 500 пластикових пакетів щорічно, при цьому пакети служать кілька хвилин, а розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля.

– Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні сумки та дозволить убезпечити навколишнє середовище та здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику, – заявив заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Правила в’їзду до Євросоюзу

З 1 лютого Рада Європейського Союзу прийняла нові рекомендації щодо подорожей під час пандемії коронавірусу. Права громадян залежатимуть від їхнього індивідуального санітарного статусу, а не від того, де вони проживають і з якої країни прибувають.

– Це означає, що статус вакцинації, тестування або одужання мандрівника від COVID-19, підтверджений дійсним цифровим сертифікатом ЄС щодо COVID, має бути ключовим визначальним фактором, – йдеться у прес-релізі Ради ЄС.

Нові правила не стосуються дітей до 12 років, туристів з особливим статусом та транскордонних маятникових мігрантів.

Для в’їзду потрібен один із наступних документів:

 • сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози пройшло не менше 14-ти і не більше 270 днів, або якщо турист має бустерне щеплення;
 • негативний результат ПЛР-тесту, який турист повинен отримати не пізніше 72 годин до перетину кордону (також годиться і негативний результат експрес-тесту на антиген, що є дійсним протягом 24 годин);
 • довідка про одужання з позначкою, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло понад 180 днів.

Реєстрація на ЗНО

1 лютого 2022 року розпочнеться реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2022 року. Реєстрація абітурієнтів для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня. Не пізніше 29 квітня у зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде вказано час та місце проведення тестувань.

Основна сесія ЗНО-2022 пройде з 23 травня до 17 червня. Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудеться за наступним графіком:

 • фізика – 23 травня;
 • хімія – 26 травня;
 • українська мова, українська мова та література – ​​31 травня;
 • математика, математика (завдання рівня стандарт) – 3 червня;
 • іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;
 • англійська мова – 7 червня;
 • історія України – 10 червня;
 • географія – 14 червня;
 • біологія – 17 червня.

Підвищення зарплат правоохоронцям

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що правоохоронці отримають підвищення зарплати із лютого. За словами Монастирського, з огляду на те, що в бюджетах на останні 2 роки не було закладено коштів на підвищення грошового забезпечення, а доплати відбувалися точково, за рахунок так званого ковідного фонду, на 2022 рік у Законі про держбюджет на це передбачено додаткові 2,8 млрд гривень . Тільки на зарплати Нацполіції додатково виділено 1 мільярд гривень.

– Президент доручив уряду збільшити зарплати працівникам системи МВС усіх категорій на 10% вже з 1 лютого. Підкреслю, не лише поліцейським, а й рятувальникам, прикордонникам, нацгвардійцям, працівникам міграційної служби, повідомив голова МВС.

Монастирський також зазначив, що з лютого буде відновлено право поліцейських та рятувальників на пільговий фінансовий лізинг на житло.

Засідання Верховної Ради

За словами голови парламенту Руслана Стефанчука, парламентарі затвердили календарний план роботи, згідно з яким Рада працює 1 лютого пленарно, а потім на 3 дні переходить на роботу у парламентських комітетах.

Як повідомлялося раніше, Рада затвердила календарний план 7-ї сесії, скасувавши пленарні засідання 2-4 лютого через велику кількість хворих на COVID-19 депутатів.