Плануємо відбудову Миколаєва разом

18:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаевские городские хроники, новости, хроники, Николаев,

Міжнародна команда фахівців у галузі архітектури та містобудування спільно з Миколаївською міською радою, місцевими експертами та громадськістю продовжує роботу над стратегією повоєнної відбудови Миколаєва та розробкою перспективного Генплану.

Для реалізації першого етапу реконструкції Миколаєва італійська архітектурно-інженерна компанія One Works спільно з місцевими фахівцями розробляє стратегію розвитку міста за п’ятьма тематичними напрямками.

Як повідомлялось раніше, до проєкту приєднався Італійський Університет Каттанео (LIUC), який працюватиме над реконструкцією, аналізом даних та оцінкою економічного впливу.

Іноземні експерти зазначають, що об’єкти реконструкції обиратимуть, спираючись, в тому числі, і на думку громади – результати обговорень та анкетування. Тому участь миколаївців у опитуванні, ініційованому One Works, має важливе значення для майбутніх перетворень у місті.

Висловити свою думку кожен житель громади може тут.

Як неодноразово підкреслював міський голова Олександр Сєнкевич, завдання опитування – максимально залучити громаду. Взаємодія між міською владою та громадою з питань міського планування таким чином вже збільшилась в понад 100 разів.

“Хочемо створити місто, в якому люди розумітимуть, що вони впливають на його розвиток. З іншого боку, таке місто, щоб молодь, яка нині перебуває за кордоном, бажала повернутися та бачила перспективи для себе. Бо до думки людей дослухаються!”, – каже Олександр Сєнкевич.

Окрім напрямку з розробки генерального плану, команда працює над наступними пілотними проєктам:

Відновлення житла

З початком реконструкції Миколаєва однією з найбільш критичних та застарілих перешкод, яку потрібно буде подолати, стане забезпечення доступного житла як для нинішніх жителів, так і для наступних поколінь. У рамках проєкту фахівці досліджуватимуть реконструкцію житлової ділянки в межах міста. При цьому увага приділяється не лише житлу, а і головним обєктам соціального обслуговування міських мікрорайонів.

Культура та спадщина

Проєкт зосереджений на реконструкції історичного центру міста. Це може бути будівля або територія, що має особливе історико-культурне значення.

Промисловість та водний фронт

Розташований у стратегічній зоні на півдорозі між містами Херсон і Одеса, Миколаїв є центральним вузлом для національної та міжнародної промисловості та торгівлі. Щоб зміцнити цю позицію та підтримати економічну політику відновлення та середньо-, довгострокового зростання, у рамках проєкту буде досліджено регенерацію промислових майданчиків на береговій лінії або діяльність яких пов’язана з водним фронтом. Обрані майданчики поєднуватимуть кілька функцій та можливостей використання.

Іноваційний район

Проєкт передбачає створення нового багатофункціонального району, зосередженого на науці та інноваціях. У новому міському мікрорайоні можуть розглянути питання розміщення низки офісів, науково-дослідних центрів, об’єктів легкої промисловості, а також наукового парку, призначеного для розвитку міжнародного партнерства шляхом розміщення нових компаній, які прагнуть працювати в Миколаєві.

Стратегічне розташування ділянки гарантуватиме стабільну доступність для великої кількості працівників і мешканців, поруч із новими громадськими просторами.

Зелені та громадські зони

Проєкт передбачає реконструкцію прибережних локацій з метою створення нових та покращення існуючих громадських просторів. Кожну обрану ділянку перепроектують, врахують створення нових парків, які продовжать мережу зелених насаджень по обидва боки Південного Бугу. Таким чином забезпечать місцевим мешканцям і відвідувачам кращий доступ до річок та ряду нових громадських зон.

Фахівці відзначають, що відновлення за принципом Build Back Better (Відбудувати краще, ніж було) потребуватиме інноваційних рішень для масштабної реконструкції існуючих будівель та просторів.

Йдеться про розвиток та повторне використання будівель, територій та інфраструктури без виснаження природних ресурсів; скорочення рівня викидів CO2; Smart послуги; комплексне управління водними ресурсами та ін.