Південні вишиванки Валентини Димової стали окрасою свята

13:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

День вишиванки відзначили яскраво, адже встигли все: взяти участь у Всеукраїнському святковому марафоні, навчитися вишивати обереги та влаштувати фотосесію.


18 травня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького відбувся майстер-клас з вишивки “Вишиванковий обереги” при підтримці простору “Вільна”.

Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила для проведення святкового заняття заслужену майстриню народної творчості України Валентина Димову.
Зустріч з учасницями майстер-класу розпочалась у фойє з перегляду виставки авторських вишиванок майстрині Жанни Семененко -Руських “Берегиня символів”. На прикладах представлених робіт панянки дізналися про види вишивки, старовинні техніки, оберегові знаки-символи і традиції створення вишиванки.


Перед початком практичного заняття до нашої бібліотеки завітала знімальна група “Суспільне Миколаїв” , аби підготувати прямий ефір Всеукраїнського марафону, який проходив в рамках святкування Дня вишиванки. Головною героїнею ефіру стала Валентина Димова та її південні вишиванки.


“Після зйомок усі поспішили на заняття. Розпочали з вивчення основних символів , яки використовуються саме у вишиванках. Кожна панянка обрала свій обереговий знак: алатир, хрест або сваргу. Далі почався тривалий копіткий процес опанування техніки вишивки. Стібок за стібком – і на білому полотні червоною ниткою почали вимальовуватись вишиті символи. До готових оберегів дівчата поклали ладан, аби їхні молитви про захист були почуті. Для кого так старанно сьогодні виготовляли панянки вишиті обереги ? Ми впевнені, що для дуже близьких людей”, – каже керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

Навчання закінчилося і настав час перейти до святкової частини заходу, де  була запропонована фотосесія у вишиванках. Для цього Валентина Димова підготувала авторську колекцію вишитих сорочок, аби кожна учасниця змогла відчути себе особливою. Це було емоційно, весело і святково!