Після війни в Україні буде до трьох мільйонів ветеранів, яких ми зобов’язані повернути до нормального життя

17:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

По завершенні повномасштабної російсько-української війни в Україні може бути до трьох мільйонів ветеранів. Про це заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк сказала під час виступу на полях Київського безпекового форуму, повідомляє Цензор.НЕТ.

Вона поінформувала, що загальна сума задокументованих збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії, станом на квітень сягає $147,5 млрд.

В Україні пошкоджено або зруйновано майже 158 тис. будинків, 3 200 освітніх об’єктів.

“Серед них – понад 1,5 тисячі шкіл, майже тисяча садочків, 538 закладів вищої освіти”, – додала віцеспікерка українського парламенту.

Також внаслідок війни зруйновано або пошкоджено 806 об’єктів медицини, зокрема 367 лікарень та 341 амбулаторія.

Відбудувати це все, за словами Кондратюк, можна лише у співраці зі світовими партнерами, зокрема, з ООН.

Вона також повідомила, що майже 200 тисяч квадратних кілометрів території України – заміновані. Віцеспікерка порівняла масштаби цих територій з розмірами двох Угорщин чи однієї Британії.

Окрім того, Кондратюк підкреслила, що 20 тисяч дітей були депортовані до Російської Федерації.

Водночас вона додала: “Очікується, що в Україні буде до трьох мільйонів ветеранів, яких ми просто зобов’язані повернути до нормального, адекватного життя”.

За словами Кондратюк, це має бути спільним завдання влади, громадянського суспільства, жіночих організацій і самих ветеранів.

“Нам потрібен сталий мир, щоб розпочати відбудову. Нам потрібне стратегічне бачення архітектури майбутньої України, такої, де цінності, справедливості і єдності будуть засадничими”, – резюмувала заступниця голови ВР. Джерело: https://censor.net/ua/n3420904