Після повідомлень про інфаркт Ердоган говорив онлайн з Путіним: про що саме йшлося

20:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президенти Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і Росії Володимир Путін провели в четвер, 27 квітня, переговори за допомогою відеозв’язку.

Як повідомили в офісі турецького президента, під час розмови президенти обговорили, зокрема, “зернову угоду”. Своєю чергою, як свідчить опублікована на сайті Кремля стенограма вступного слова Путіна, він заявив, що вивчить пропозицію Ердогана щодо експорту борошна з російського зерна в країни, які його потребують.

Розмова відбулась з нагоди урочистого відкриття першого в Туреччині ядерного реактора. На нього в четвер завезли паливо російського виробництва. Атомну електростанцію “Аккую” в південній турецькій провінції Мерсін будує російська державна компанія “Росатом”. Фізичний запуск чотирьох енергоблоків планується на 2024 рік, а стабільне вироблення електроенергії – у 2025 році, пише Reuters.

Традиційно, Путін поскаржився Ердогану на підтримку України західних країн, що нібито “накачують київський режим озброєннями та військовою технікою”, а також надають йому “оперативну інформацію та вказівки”.

Також Путін знову заговорив про переговори за посередництвом Туреччини. Умовою російського президента є нібито виконання Україною “відомих і неодноразово озвучених вимог та прийняття нових територіальних реалій”.

Радник голови ОП Михайло Подоляк відреагував на такі заяви Путіна і пояснив, що з РФ не можна домовитися, тому що агресор в особі Путіна під словом “переговори” пропонує Україні та світу визнати її “право на захоплення чужих територій” і “зафіксувати відсутність юридичних наслідків за масові вбивства на чужій території”

Це була перша публічна поява турецького лідера після дводенної відсутності, відколи йому стало погано під час телеінтерв’ю в прямому ефірі, через що Ердогану довелось відкласти передвиборну кампанію, зауважує агентство AFP.