Підтримка місцевих авторів і видавництв на Миколаївщині: чи є фінансування з обласного бюджету

13:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївські видавництва станом на 3 червня 2023 року відновлюють видавничу діяльність. Втім, фінансування книгодруку за обласною “Програмою підтримки місцевих авторів та видавництв” цьогоріч з обласного бюджету не передбачено.

Про це  Суспільному розповіла начальниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської обласної військової адміністрації Олена Іваненко.

У Миколаївській області згідно з даними Книжкової палати України у 2022 році були видані 32 назви книг, у першому кварталі 2023 року — 20. У 2021 році ця кількість сягала 85 книг.

За словами Олени Іваненко, обласна Програма підтримки вітчизняного книговидання та популяризації української книги у Миколаївській області розроблена до 2025 року. Однак гроші на реалізацію заходів програми в обласному бюджеті у 2023 році не закладені.

” Щодо видання книг, то на 2022 рік були виділені 600 тисяч гривень, але з урахуванням того, що розпочалась війна і були інші потреби в бюджетній сфері, ці гроші були перенаправлені на інші цілі”,— говорить очільниця управління.

Зі слів Олени Іваненко, на початку 2022 року консультативна рада, до складу якої входять директори бібліотек, представники управління культури і освіти тощо, затвердила до видання десять книг місцевих авторів, із них сім — література для дітей, три — з краєзнавчої тематики.

“У 2022 році багато видавництв не працювали, або хтось перепрофілював свою діяльність. Тільки зараз вони відновлюють свою роботу. Консультативна рада затвердила книги до видання, через війну вони не були надруковані. Але вони залишаються в нашій скарбниці, й сподіваємось, що їх вдасться видати, коли буде фінансування”,— сказала пані Олена.

Програма виконує три основні функції, каже посадовиця, це підтримка миколаївських авторів, місцевих видавництв і розвиток української мови. Книги, що були видані за бюджетні гроші, безкоштовно передавали до бібліотек області, шкільних бібліотек для поповнення фондів.

“Війна вимагатиме поповнення фондів літературою тематичною. Є певні ідеї щодо змісту. Обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності ще до масштабного вторгнення видав кілька книг, присвячених участі жителів Миколаївщини в АТО. Станом на червень 2023 року, співробітники збирають хроніку подій, що відбувались в місті та області. Коли війна закінчиться, буде гарна книга, присвячена тому, що ми зараз всі переживаємо”,— розповіла начальниця управління.