Підсумки “референдуму” очами західних медіа

13:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Завершився «референдум» на тимчасово окупованих територіях. Яким його побачили західні медіа.

“Розповім про враження західної преси від «плебісциту», імітація якого відбувалася 23-25 вересня на окупованій частині українських областей, а також у російських тюрмах, колоніях та в місцях тимчасового перебування українських біженців”, – написав у своэму ТГ радник Офісу Президента Олексій Арестович.

* «В результаті ніхто не сумнівається. “Підрахунок” голосів “несподівано” покаже, що мешканці цих областей просто чекають – не дочекаються перейти під управління країни, що здійснила вторгнення”, – The Economist.

* Офіційні опитувальники «показали», що 96% виборців прагнуть приєднатися до Росії. “Більше схоже на опитувальник, що заповнюється під прицілом”, – TIME.

*  «Заради ілюзії явки на виборах заохочується голосування серед підлітків 13-17 років», – The New York Times, додаючи що солдати змушували мешканців голосувати.

* “Відмова від голосування – гарантований квиток в один кінець, у підвал будинку під дулом автомата”, – NYTimes.

* «Більшість машканців міста зуміли замкнутися та не проголосувати, навіть коли до них наполегливо та неодноразово приходили та стукали у двері. Члени «виборчкомів» повсюдно ходять разом із солдатами», – The Guardian.

* G7 у своїй заяві назвала референдуми «бутафорськими», а ОБСЄ – нелегальними.

* Cпівробітників офіційних регіональних виборчкомів до «фейкових референдумів» взагалі не допустили – тому не зрозуміло, хто й звідки брав дані для «списків виборців».