Підсумки атаки ЗСУ по Севастополі. Є чотири цікави моменти

16:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Інсайдерські новини ми, як завжди, отримаємо від ТГ “Кремлевская табакерка”. Є цікаві факти та підсумки.

Ми поспілкувалися із джерелами в уряді Севастополя та на Чорноморському флоті з приводу ворожої атаки на резервуари з паливом у місті. І з’ясували такі важливі моменти, – пише “Табакерка”.

По-перше, внаслідок удару та пожежі, що виникла після нього, загинули двоє людей. Ще трьох поранено. Щоб не створювати паніки, інформацію про загиблих приховують. У резервуари з паливом потрапили два ударні дрони, начинені вибухівкою.

По-друге, удар по Севастополі, на жаль, повністю підтверджує наш інсайд: частину українських безпілотників російська система ППО просто не бачить. «Вони могли вдарити будь-куди: по кораблях, по військових, по мирних будинках. Вибрали метою паливо. Яка буде наступна мета, ми не знаємо, але бачимо, що відбивати атаки таких дронів для нас (тобто для рф – ред.) буде вкрай проблематично. Їх взагалі жодні радари не побачили», – сказав співрозмовник у севастопольському уряді. За його словами, «військові шоковані тим, що у ворога є така зброя».

По-третє, через те, що ППО не може захистити Севастополь від ударів з повітря, місто може повністю втратити статус бази Чорноморського флоту Росії. «Ми вже попросили Путіна дозволити вивести із Севастополя усі кораблі до Новоросійська. Відповіді наразі немає, але думаю, що якщо нам і дозволять це зробити, то лише після 9 травня. Адже це буде відступ та визнання, що ворог частково контролює ситуацію у Севастополі, а ми собі цього дозволити не можемо. Проте можемо ще втратити і людей, і частину кораблів», – каже наше джерело на ЧФ. Він побоюється, що найближчими тижнями (особливо до небезпечної дати 9 травня) можуть бути нові атаки.

По-четверте, удар по Севастополю підтверджує ще один наш інсайд – цьогорічного курортного сезону в Криму не буде. Який курортний сезон під постійними ударами з повітря? А ось питання евакуації населення півострова, за останніми даними, «зависло».

«Евакуація населення може стати першим кроком до визнання того, що є загроза втратити Крим. Хто піде відкрито на таке зізнання?» – пояснило наше джерело серед військових.

До речі, удар по резервуарах із паливом, за його словами, був не випадковим. «Все це дуже схоже на підготовку масованого наступу ворога, напередодні якого ворог послаблює наші можливості», – вважає військовий.

@kremlin_secrets