Підсумки загальноміської програми «ЛЮДИНА РОКУ» за результатами експертного опитування за 2019 рік

иванова
«Людиною року» визнана Іванова Надія Валеріївна

Більш ніж двохсотлітня історія нашого міста знає чимало яскравих і самобутніх особистостей у різних областях людської діяльності. Є такі люди й сьогодні, і необхідно, щоб про них і про їхні справи було відомо якомога більше. Саме з такою метою здійснюється щорічна міська програма «Людина року», якій цього року виповнюється двадцять один рік.

Членами оргкомітету є добре відомі миколаївцям люди: голова обласної організації «Спілка жінок України», заслужений працівник соціальної сфери України Таміла Бугаєнко, проректор Морського інституту післядипломної освіти ім. адмірала Ф. Ф. Ушакова Вадим Скороходов, головний лікар ЛШМД Олександр Дем’янов, директор спортшколи Віталій Бердник, директор художнього музею ім. В. В. Верещагіна, заслужений працівник культури України Сергій Росляков, директор Миколаївського академічного українського театру драми й музичної комедії, народний артист України Микола Берсон, фінансовий директор агрокомпанії «Агрофьюжн», голова «Всеукраїнської мережі доброчесності», голова громадської ради при Миколаївській ДФС Іван Сакаль, головний редактор газети «Вечерний Николаев» Ігор Данилов, директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, заслужений працівник культури України Тетяна Тверда, соціолог ЦВГД «Наваль-Експерт» Леонід Білоконь. Голова оргкомітету – директор Миколаївського зоопарку, заслужений працівник культури України Володимир Топчий.
Визначення городян, що досягли найбільших професійних успіхів у 2019 році, здійснювалося методом експертного опитування за 11-ма номінаціями (охорона здоров’я; засоби масової інформації; культура; мистецтво; туризм; фізкультура і спорт; наука і вища школа; середня школа; промисловість і транспорт; підприємництво; благодійність і соціальне партнерство). Переможцям присвоюється звання «Городянин року».
Окремо визначається «Людина року» за найбільш значний внесок у життя міста в цілому. Визначення проводилося за допомогою експертного опитування в кожній експертній групі.
Формування груп експертів із кожної номінації проводилося з числа провідних спеціалістів у відповідних галузях, представників засобів масової інформації, громадських організацій, депутатів міськради.
Опитування експертів проводилося Центром з вивчення громадської думки «Наваль-Експерт» у два тури.
Експертами першого туру є «Городяни року» минулих років, керівники ЗМІ, творчих спілок і громадських організацій, провідні спеціалісти кожної з номінацій – усього в першому турі брали участь 590 експертів. Опитування першого туру тривало з 1 по 30 грудня 2019 р.
За пропозиціями експертів першого туру було сформовано списки лідерів (по три кандидатури в кожній номінації) для експертного опитування в другому турі, яке проводилося з 13 січня по 10 лютого 2020 року.
Усього в списках експертів другого туру фігурує понад 500 експертів. Експертам була гарантована конфіденційність їх відповідей.
Peзультати експертного опитування виглядають наступним чином:
Номінація «КУЛЬТУРА». За результатами 1-го туру лідерами є Криворучко Андрій Борисович, директор дитячої музичної школи № 8; Михальцова Лариса Григорівна, модель і музикант, старший викладач музичної школи №6; Мицик Сергій Васильович, директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв.
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Мицик Сергій Васильович.
Номінація «МИСТЕЦТВО». За результатами 1-го туру лідерами є Гур’єв Владислав Омелянович, художник-живописець; Захарова Юлія Вікторівна, директор Палацу культури «Молодіжний»; Кручинін Сергій Миколайович, майстер ювелірного мистецтва, дизайнер, графік.
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнана Захарова Юлія Вікторівна.
Номінація «ТУРИЗМ». За результатами 1-го туру лідерами є Кречун Олег Митрофанович, голова громадської ради з питань розвитку туризму при департаменті економічного розвитку ММР; Філін Віталій Михайлович, голова ГО «Миколаївський клуб мандрівників», директор ТФ «Хан-Тенгрі»; Чичкалюк Тетяна Олександрівна, голова правління ГО «Асоціація лідерів туристичного бізнесу в Миколаївській області».
За результатами 2-го гуру «Городянином року» визнана Чичкалюк Тетяна Олександрівна.
Номінація «НАУКА І ВИЩА ШКОЛА». За результатами 1-го туру лідерами є Норд Ганна Леонідівна, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили; Трушляков Євген Іванович, ректор НУК імені адмірала Макарова; Шуляр Василь Іванович, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
За результатами 2-го гуру «Городянином року» визнаний Трушляков Євген Іванович.
Номінація «СЕРЕДНЯ ШКОЛА». За результатами 1-го туру лідерами є Крисинська Ірина Володимирівна, учитель математики миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д. Чайки; Малахов Андрій Анатолійович, директор Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 57 імені Тараса Григоровича Шевченка; Цуркіна Тетяна Валентинівна, учитель фізики Першої української гімназії імені Миколи Аркаса.
За результатами 2-го гуру «Городянином року» визнана Цуркіна Тетяна Валентинівна.
Номінація «ФІЗКУЛЬТУРА І СПОРТ». За результатами 1-го туру лідерами є Васильєв Костянтин Володимирович, директор Миколаївської обласної комунальної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1; Гриненко Богдан Андрійович, український плавець-паралімпієць, чемпіон та призер чемпіонату світу 2019 р.; Гуменюк Сергій Миколайович, директор комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ФСТ «Україна».
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Гуменюк Сергій Миколайович.
Номінація «ПРОМИСЛОВІСТЬ І ТРАНСПОРТ». За результатами 1-го туру лідерами є Бурковець Сергій Володимирович, керівник ТОВ «Південна судноремонтна компанія»; Жукова Олена Юріївна, керуючий директор мультисервісної інжинірингової компанії ТОВ «Марін Дизайн Інжинірінг Миколаїв»; Іванов Дмитро Степанович, генеральний директор ТОВ «Артіль-ЛТД».
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Іванов Дмитро Степанович.
Номінація «ПІДПРИЄМНИЦТВО». За результатами 1-го туру лідерами є Бєглов Олег Юрійович, приватний підприємець, ФОП «Добра вечеря»; Бут Олена Миколаївна, директор ТОВ «Лакомка»; Фалько Дмитро Володимирович, виконавчий директор ТОВ «Термінал-Укрхарчозбутсировина».
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнана Бут Олена Миколаївна.
Номінація «ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я». За результатами 1-го туру лідерами є Іщенко Олег Миколайович, завідувач гінекологічним відділенням комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Пологовий будинок №3»; Курляк Олена Анатоліївна; лікар-невропатолог вищої категорії комунального некомерційного підприємства Миколаївської міської ради «Міська лікарня № 4»; Моцарь Світлана Дмитрівна, приватний лікар-гінеколог.
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнана Курляк Олена Анатоліївна.
Номінація «ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ». За результатами 1-го туру лідерами є Деренюга Олег Анатолійович, головний редактор інтернет-видання «НикВести»; Івашко Олена Миколаївна, власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр» в Миколаївській області; Тазарачев Юрій Олександрович, директор ТРК «МАРТ».
За результатами 2-го туру «Городянином року» визнана Івашко Олена Миколаївна.
Номінація «БЛАГОДІЙНІСТЬ І СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО». За результатами 1-го туру лідерами стали Капацина Микола Васильович, підприємець, фундатор та творець відкритого громадського простору «8 причал»; Козир Борис Юрійович, бізнесмен, меценат, засновник обласного благодійного фонду «Планета Добра»; Чайка Владислав Володимирович, підприємець, керівник Миколаївської міської громадської організації «Громадське об’єднання «Миколаїв – єдина родина».
За результатами другого туру «Городянином року» визнані Капацина Микола Васильович, Козир Борис Юрійович, Чайка Владислав Володимирович.
Номінація «ЛЮДИНА РОКУ». За результатами 1-го туру лідерами є Дюмін Анатолій Григорович, підприємець, меценат, політичний та громадський діяч, засновник підприємства «Універсал-Південь»; Іванова Надія Валеріївна, аграрій, політик, меценат, директор фірми «Золотий колос»; Сімченко В’ячеслав Валентинович, підприємець, засновник і директор Миколаївського тепловозоремонтного заводу.
За результатами другого туру «Людиною року» визнана Іванова Надія Валеріївна.
Враховуючи думки експертів і громадськості, цього року оргкомітетом було прийнято рішення про вручення спеціальних відзнак:
Спеціальними відзнаками нагороджені:
Норд Ганна Леонідівна, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, за створення наукового дослідно-практичного центру з питань інклюзії та реабілітації воїнів АТО/ООС;
Фалько Дмитро Володимирович, виконавчий директор ТОВ «Термінал-Укрхарчозбутсировина» за реалізацію інвестиційних програм та соціальних проєктів у агропромисловому комплексі Миколаївщини.
***
І, нарешті, традиційна номінація «НАДІЯ РОКУ»
Адубецький Антон, учень 11-А класу Миколаївської гімназії № 2, неодноразовий переможець всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства, переможець Всеукраїнського турніру 2017-2019 рр.
Вітовець Іван, учень 8 класу Миколаївської спеціалізованої школи мистецтв і прикладних ремесел «Академія дитячої творчості», соліст вокального гуртка естрадної пісні «Домісолька» Палацу творчості учнів, переможець всеукраїнських і міжнародних проєктів, фестивалів, конкурсів.
Косигін Олексій, учень 3 класу дитячої художньої школи, володар Гран-прі ХІV обласної бієнале дитячої творчості пам’яті В. В. Верещагіна «Світ навколо тебе» «Мистецька Миколаївщина», переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!».
Мірзоєв Сімур Надир огли, вихованець ДЮСШ №2, неодноразовий переможець чемпіонатів України, золотий призер чемпіонату світу з тхеквондо серед кадетів 2019 року.
Піталов Ярослав, учень 7 класу Миколаївської спеціалізованої школи мистецтв і прикладних ремесел «Академія дитячої творчості», вихованець спортивно-технічних гуртків міської станції юних техніків, призер всеукраїнських змагань з автомодельного спорту на кубок України 2019 р.
Голова оргкомітету В. Топчий.