Під Бахмутом ЗСУ звільнили 20 кв. км, але ворог просувається в самому місті

17:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В районі Бахмута відбуваються важкі бої з різним результатом. Окупанти мають перевагу в кількості людей та озброєння.

Українські війська протягом кількох днів звільнили від ворога близько 20 кв. км на півночі та півдні передмістя Бахмута, однак росіяни просуваються в самому місті.

Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила в Мережі 16 травня.

Маляр зазначила, що інформацію про перебіг бойових дій треба розглядати в комплексі всіх заходів оборонної операції і не виривати з контексту подій.

“Приміром, протягом декількох днів наші війська звільнили від ворога на півночі та півдні передмістя Бахмута близько 20 квадратних кілометрів. Водночас ворог дещо просувається в самому Бахмуті, вщент знищуючи місто артилерією. Крім того, ворог підтягує підрозділи професійних десантників”, – йдеться в повідомленні.

Заступниця міністра зазначила, що відбуваються важкі бої з різним результатом.

За словами Маляр, у такій ситуації українські війська роблять максимум і навіть більше. Саме завдяки надзусиллям бійців і високому рівню фаховості командування оборона Бахмута триває стільки місяців, ще й на певних ділянках є просування.

“Я нагадаю, що ворог має перевагу в кількості людей та озброєння. Водночас завдяки діям наших військових ще з минулого літа не може реалізувати свої плани на Бахмутському напрямку”, – зауважила заступниця міністра.

За даними британської розвідки на 16 травня, протягом останніх чотирьох днів українські військові досягли тактичного успіху в районі Бахмута. Їм вдалося стабілізувати фланги на свою користь.

Як повідомив командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський, українські бійці під Бахмутом вдаються до контрнаступальних дій. Генерал також зазначив, що “вагнерівці” залізли до Бахмута, як щурі до мишоловки”.

За даними української розвідки, загалом росіяни на фронті переходять до оборони, крім окремих напрямків та ділянок, зокрема – на Бахмутського напрямку.