Персональна “петриківка”: “Вересневе літо” Людмили Гацури

18:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

18 вересня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького за підтримки Культурно- мистецької асоціації “Арт -спокуса” відбулось відкриття персональної виставки майстрині Людмили Гацури «Вересневе літо».

Вже не літо, та ще не зовсім осінь. Саме такий він – Вересень. Це дивовижний час, коли літні квіти красуються поруч зі стиглими дарами осені. Коли птахи збираються у далеку подорож, але не квапляться відлітати. Це прекрасна пора, яку так полюбляють зображати у своїх роботах митці.


Людмила Гацура народилася 1980 року в м. Вінниця. З дитинства захоплювалася пошиттям одягу, тому після закінчення школи вступила до Вінницького вищого професійного училища. У 1997 році разом із родиною переїхала до Миколаєва. Перебуваючи у творчому пошуку, Людмила займалася різними видами мистецтва, але з часом зробила остаточний вибір — “петриківка”. Перші роботи з художнього розпису з’явилися у 2009 році, і майстриня презентувала їх на міських виставках. У 2018 році пані Людмила створила першу серію розписних панно “Моє дитинство”, яка стала основою її першої персональної виставки.


На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Людмила разом з дітьми була вимушена переїхати до м. Болград Одеської області. Там вона продовжувала свою творчу діяльність. Згодом повернулася до Миколаєва та долучилася до творчої діяльності Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса». У 2024 році закінчила навчання в Миколаївському фаховому коледжі культури і мистецтв на кафедрі декоративно-прикладного мистецтва.


“Для персональної виставки «Вересневе літо» Людмила Гацура підготувала 18 розписних панно-мальовок, в яких яскраво зображена краса України. За допомогою петриківського розпису авторка відкрила для глядачів великий барвистий світ з його символами, українськими традиціями та звичаями. Все, що так близько кожному з нас, – знайшло втілення у творчості майстрині”, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

Привітати з відкриттям виставки авторку прийшли рідні, друзі та митці Миколаєва. Роботи Людмили вразили своєю красою та сюжетами, адже кожен зміг поринути у спогади дитинства. Детально роздивляючись розписні панно, присутні знаходили щось особливо важливе для себе. Атмосфера панувала, затишна, тепла та невимушена.
Святковий настрій усім сьогодні дарували юні талановиті солістки Ансамблю української пісні “Барви”- Ангеліна Баландюк та Аліна Гребенюк, керівник Яків Дратман.