Перерахунок субсидій і нові виплати від держави: що зміниться в травні

9:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Повышение минимально зарплаты, деньги, гривна, социальный стандарты, минимальная зарплата в Украине
Із травня цього року в Україні перерахують субсидії для населення — не всім автоматично. А ще держава впроваджує нові виплати для постраждалих у війні. Про це, а також чи будуть державні вихідні, чи зміниться вартість комуналки та що варто знати водіям — розповідає “Громадське”.

Перерахунок субсидій

У квітні закінчився опалювальний сезон, тож із 1 травня до 30 вересня в Україні перерахують субсидії на неопалювальний період. Більшості споживачів їх перерахують автоматично — на основі інформації, яка є в Пенсійного фонду. Однак лише за умови, що в них не змінилися дані про майновий стан чи склад родини. Якщо ж зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні звернутися до Фонду протягом 30 днів.

Є й певна категорія людей, які мають обов’язково звернутися по субсидію на неопалювальний період. Це, зокрема, стосується споживачів будинків, де мешкають переселенці, а також тих, хто орендує житло.

Виплати чиновникам

Із 1 травня держава почне виплачувати одноразову грошову допомогу працівникам об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовцям, посадовцям місцевого самоврядування, які отримали інвалідність, виконуючи службові обов’язки в районах ведення бойових дій після 24 лютого 2022 року.

Суми одноразових виплат прописані в законі № 2980-IX:

  • особам з інвалідністю I групи — 800 тисяч гривень;
  • особам з інвалідністю II групи — 500 тисяч гривень;
  • особам з інвалідністю III групи — 200 тисяч гривень;
  • у разі загибелі — 1 мільйон гривень (рідним).

Виплату можна одержати протягом трьох років після отримання інвалідності.

Обмін лампочок

Із 1 травня обміняти лампи розжарювання на LED можна буде лише в обласних центрах країни, де зберігається найбільший попит. Для попереднього замовлення ламп необхідно зробити заявку в «Дії». Як і раніше, обміняти можна до 5 ламп із будь-яким цоколем на таку саму кількість LED-ламп.

Святкові дні

У травні щороку українці мали кілька офіційних вихідних: у День праці (1 травня) і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня). Однак цього року вони не будуть вихідними — відповідно до статті 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Тому це будуть звичайні робочі дні.

Ціни на комуналку

В Україні не підвищуватимуть ціну на електроенергію для населення з 1 травня — уряд подовжив пільгову ціну ще на місяць. Зараз українці сплачують 1,44 гривні за кВт/год, якщо споживають менш як 250 кВт/год на місяць, та 1,68 гривні за кВт/год, якщо понад 250 кВт/год на місяць.

Не варто очікувати з 1 травня і здорожчання вартості газу — принаймні клієнтам «Нафтогазу», адже на їхньому сайті немає таких повідомлень. Казав про це й заступник голови комітету Верховної Ради з питань ЖКГ Олексій Кучеренко виданню Ubr.

Увімкнені фари

Невеличке нагадування для водіїв. В одному з правил дорожнього руху йдеться, що з 1 жовтня до 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їхньої відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар.

Таке правило створили через необхідність додатково позначати авто в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період. Тож уже з 1 травня про цю вимогу можна тимчасово забути.