Перейменування: вулиця Павла Скоропадського замість Наваринської

20:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Цією інформацією поділився на своїй сторінці у фейсбуці член миколаївської топонімічної комісії Євген Гомонюк – Regional Development Manager в Агенція розвитку Миколаєва.
“Останній” день (хоча він далеко не останній) роботи топонімічної комісії Миколаєва приніс свої результати. Маємо нові рекомендації щодо перейменування заключного “адміральського” списку вулиць міста. За ці варіанти проголусали одноголосно, хоча, по деяким назвам так і не було загальної згоди.
Тож, такі пропозиції, по яким є згода більшості:
вул. Адмірала Макарова – вул. Католицька;
вул. Адмірала Ушакова – вул. Костянтина Сергієнка;
вул. Дениса Давидова – вул. Героїв Рятувальників (з внесенням змін до минулих протоколів в частині перейменування вул. Наваринської на вул. Героїв Рятуальників);
вул. Наваринська – вул. Павла Скоропадського;
пров. Нахімова – пров. Михайла Артеменка;
вул. Шмідта (Корениха) – вул. Гілеї;
вул. Логовенка – вул. Олександра Клепікова;
сквер “Потьомкінський” – сквер імені Панаса Саксаганського;
сквер “Єкатерининський” – сквер «Соляні»;
сквер біля зоопарку та пам’ятника жертвам Голокосту – сквер «Пам’яті праведників народів світу»;
сквер імені Лягіна – сквер імені Андерсена;
сквер “Пушкінський” – сквер імені Івана Мазепи.
Викликає питання назва скверу “Соляні”. Зелений куточок створений для відпочинку, прогулянок та інш. Щось вона якась неблагозвучна ця назва, ще з назвою мкр співпадає.
Ось що розповіло у вересні 2023-го миколаївське видання 0512.

Виявляється, що восени 2023 року ставилось питання про створення тут скульптури, присвяченої людям, які 200 років тому возили сіль через Миколаїв. Ініціативною групою було обрано місце для її встановлення — сквер біля плавбасейну в Соляних.

Але головний архітектор Миколаєва Євген Поляков зазначив, що людей в першу чергу треба зацікавити простором. Тому потрібно йти шляхом реконструкції скверу, а вже потім встановлювати там скульптуру.

— Якщо ми кажемо пам’ятник, то це має бути місце, яке відвідують люди. Казати, що «ми поставимо пам’ятник мінімально і він буде стояти», то він нікому не буде потрібен, — зауважив тоді Євген Поляков.

Члени комісії підтримали думку головного архітектора. Тому спочатку вирішили  реконструкцію зеленої зони в Соляних в план соціально-економічного розвитку на 2024-2026 роки

Колаж – Суспільне Миколаїв