Переговори між Україною та Ізраїлем зірвалися через втручання РФ

12:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Переговори між Україною та Ізраїлем зірвалися через втручання РФ. Про це написала ізраїльська газета Haaretz.

Міністр оборони України Олексій Резніков планував в понеділок мати телефонну розмову зі своїм ізраїльським колегою Бенні Ганцем. Але дзвінок скасували.

Видання повідомляє, що в понеділок, 17 жовтня, Ізраїль відхилив запит України на розмову. Українські офіційні особи кажуть, що переговори насправді ініціювала ізраїльська сторона і зробила це кілька днів тому.

Автор статті звертає увагу, що буквально незадовго до зриву, в понеділок вранці, Росія в особі Дмитра Медведєва обурилась намірами Ізраїлю постачати зброю Україні і попередила, що такий крок зашкодить зв’язкам між Єрусалимом і Москвою.

Джерело в Ізраїлі повідомило, що причиною випаду Медвєдєва була нещодавня заява ізраїльського міністра у справах діаспори Нахмана Шайа. Він виступив за надання його країною військової допомоги Україні.

За даними Haaretz, спроби налагодити координацію між Ізраїлем і Україною почались ще кілька тижнів тому. Офіційні особи в Україні висловили сподівання, що запланована розмова стосуватиметься можливості військового співробітництва.

Видання нагадує, що Ганц і Резніков востаннє розмовляли у квітні. При цьому українське джерело повідомило, що чергова розмова була запланована на 24 серпня, День Незалежності України, але з тих пір переносилася п’ять разів.