Пенсія достроково: хто з українців має право вийти на відпочинок у 55 років

16:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 У Пенсійному фонді назвали категорії осіб, які мають право стати пенсіонерами раніше за своїх одноліток. 

Особи з інвалідністю з дитинства I групи та особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі можуть стати пенсіонерами після досягнення жінками 40 років та чоловіками 50 років й за наявності страхового стажу не менше 10 років у жінок та не менше 15 років у чоловіків.

Диспропорційні карлики, українці, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути) після досягнення жінками 40 років наявності страхового стажу не менше 15 років у жінок та після досягнення чоловіками 45 років за наявності не менше 20 років страхового стажу.

Окремі категорії військовослужбовців та правоохоронців, які приймали участь у бойових діях, батьки, вдівці та вдови захисників України після досягнення жінками – 50 років і 20 років страхового стажу і чоловіками 55 років і 25 років страхового стажу. Важлива умова: вдівці/вдови не мають повторно брати шлюб.

Матері п’яти та більше дітей, а також матері дітей з інвалідністю з дитинства та важкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність – за умови виховання їх не менш як до 6-річного віку. Вони виходять на пенсію у 50 років за наявності 15-річного страхового стажу. Якщо виховання здійснювалось батьком – він також має право на пенсію з 55 років – за наявності 20-річного страхового стажу.

Жінки – доярки, свинарки на підприємствах сільського господарства з 55-річного віку та за наявності стажу на цій роботі не менш як 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.

При розрахунку страхового стажу враховуються періоди навчання, роботи, проходження військової служби, час догляду непрацюючої матері за дитиною до 3-річного віку та інші періоди до 1 січня 2004 року на підставі дипломів, військового квитка, трудової книжки, свідоцтва про народження дитини та інших документів. З 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, за які сплачувалися страхові внески.