Парламент Ірану вимагає «рішуче розправитися» з протестувальниками: стратити можуть понад 14 тисяч людей

17:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Иран, Іран, протест
A protester holds a portrait of Mahsa Amini during a demonstration in support of Amini, a young Iranian woman who died after being arrested in Tehran by the Islamic Republic's morality police, on Istiklal avenue in Istanbul on September 20, 2022. - Amini, 22, was on a visit with her family to the Iranian capital when she was detained on September 13 by the police unit responsible for enforcing Iran's strict dress code for women, including the wearing of the headscarf in public. She was declared dead on September 16 by state television after having spent three days in a coma. (Photo by Ozan KOSE / AFP) (Photo by OZAN KOSE/AFP via Getty Images)
Іранські законодавці вимагають суворого покарання для учасників акцій протесту, що тривають після загибелі 22-річної Махси Аміні.
Про це повідомляє державна Агенція новин Ісламської республіки (IRNA).

227 з 290 депутатів звернулися до судової влади із закликом «рішуче розібратися» з протестувальниками та виконати «вирок про відплату».

Законодавці Ірану звинуватили США в організації, фінансуванні та озброєнні протестів, і додали, що молодь потрапила «під вплив емоційної пропаганди». Водночас про причини протестів — загибель Махси Аміні та жорстокість поліції під час придушення акцій — парламентарі не згадали.

«Ми, представники цього народу, просимо всіх посадовців країни, включно з судовою системою, якнайшвидше провчити “бійців”, які, як і ІДІЛ, нападали на життя та майно людей із гарячою та холодною зброєю, і, як можливо, втілити божественний суд для правосуддя», — йдеться в заяві парламентарів.

Згідно з останніми даними, зібраними правозахисною агенцією HRANA, під час протестів було заарештовано 14 800 людей.

В Ірані тривають протести проти клерикального правління. Поштовхом стала смерть 22-річної іранської курдки Махси Аміні в Тегерані.

13 вересня дівчину, що перебувала в компанії своєї сім’ї, затримала поліція моралі за неправильне носіння хіджабу та завузькі штани. Через дві години після арешту її доставили в лікарню. Протягом двох днів Аміні перебувала в комі. 16 вересня стало відомо про її смерть.

Відразу після цього в столиці, а пізніше й в інших містах Ірану, спалахнули протести. За даними правозахисників, з початку заворушень було вбито щонайменше 300 протестувальників і тисячі заарештовано.