Парламент Грузії відкликає скандальний законопроект, але протести тривають

12:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Керівна партія “Грузинська мрія” та інші партії з парламентської більшості Грузії оголосили, що відкликають законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який спровокував масові протести у країні. Про це повідомляє телеканал “Руставі 2“.

Панівні сили виправдовуються, що законопроєкту “про іноагентів” було “наклеєно помилковий ярлик російського закону”, а його прийняття в першому читанні “було представлено в очах частини громадськості як відхід від європейського курсу”.

7 березня грузинські депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”. Він передбачає, що в Грузії з’явиться реєстр “іноземних агентів”, у якому будуть зазначені всі некомерційні юридичні особи та ЗМІ, які фінансуються більш ніж на 20% з-за кордону.

Практично аналогічний закон діє у росії.

Після цього 7 та 8 березня у Тбілісі біля будівлі парламенту пройшли масові антиурядові акції протесту. Поліція застосовувала водомети та сльозогінний газ для розгону людей. Понад 100 людей були арештовані. Протестувальники почали будувати барикади.

Попри скасування скандального закону, активісти заявили, що не планують припиняти акції протесту, доки Грузія не візьме “гарантований прозахідний курс”.

В апараті парламенту Грузії заявили, що будівлю законодавчого органу було пошкоджено, у зв’язку з цим на цьому тижні пленарні засідання проводитися не будуть для оцінки збитків.