Остання битва Путіна. Три сценарії програшу РФ у війні з Україною – Foreign Affairs

9:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Владимир Путин

Війна президента Росії Володимира Путіна в Україні мала стати його основним досягненням, демонстрацією того, як далеко просунулася Росія після розпаду радянської імперії в 1991 році. Але наразі ситуація виглядає так, що саме РФ прямує до поразки. Аналітики американського видання Foreign Affairs спрогнозували три можливі сценарії програшу російського агресора у війні проти України.

“Анексія України мала стати першим кроком у відбудові Російської імперії. Путін мав намір виставити Сполучені Штати як паперового тигра за межами Західної Європи та продемонструвати, що РФ разом з Китаєм призначена для лідерської ролі в новому багатополярному міжнародному порядку. Так не вийшло. Існує три основні сценарії, і кожен із них матиме різні наслідки для політиків на Заході та в Україні”, – сказано у повідомленні.

Перший і найменш ймовірний сценарій

Росія погодиться на свою поразку, прийнявши врегулювання шляхом переговорів на умовах України. Для реалізації цього сценарію мало б багато чого змінитися, тому що будь-яка можливість для дипломатичного діалогу між Росією, Україною та Заходом наразі малоймовірна, пише видання.

Щоб зберегти позиції всередині країни, Кремль може заявити, що готується до довгої гри в Україні, звинувативши НАТО у своїй недостатній ефективності через постачання зброї альянсу, а не силі України, що завадили перемозі Росії. За правління Путіна такий розвиток подій є дуже малоймовірним через його максималістський підхід до війни.

Другий сценарій поразки Росії

Невдача на тлі ескалації. Кремль прагнутиме продовжити війну в Україні, одночасно запускаючи кампанію диверсій у країнах, які підтримують Київ, і в самій Україні. У гіршому випадку Росія може зважитися на ядерний удар по Україні, тоді війна переросла б у пряму військову конфронтацію між НАТО та РФ, пишуть аналітики. Перетин ядерного порогу може призвести до залучення НАТО у війну, що прискорить поразку Росії на землі.

Третій сценарій

Остаточним сценарієм завершення війни була б поразка через крах режиму російського диктатора, а вирішальні битви відбувалися б не в Україні, а у Кремля чи на вулицях Москви. Путін жорстко зосередив владу у своїх руках, і його впертість у програшній війні поставила його режим на хиткий ґрунт, вважають у Foreign Affairs.

Росіяни продовжуватимуть маршувати за своїм бездарним царем лише до певного моменту. Попри те, що Путін приніс політичну стабільність у Росію, його громадяни можуть виступити проти нього, якщо війна призведе до загальної біди. Крах його режиму могло б означати негайне припинення війни, яку Росія не змогла б вести на тлі внутрішнього хаосу“, – сказано у повідомленні.

Далі — державний переворот, за яким понаступає громадянська війна, що буде повторенням ситуації після захоплення влади більшовиками в 1917 році, що прискорило вихід Росії з Першої світової війни.

Це може відкрити нові можливості для Білорусі, Грузії та Молдови, а також для Заходу, щоб закінчити впорядковувати Європу за своїм образом. Для Білорусі може виникнути шлях до кінця диктатури та до вільних і чесних виборів. Грузія, Молдова та Україна могли б спільно прагнути остаточної інтеграції до Європейського Союзу та, можливо, до НАТО, наслідуючи модель урядів Центральної та Східної Європи після розпаду Радянського Союзу.

Як повідомляли Українські Новини, 19 січня заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв допустив, що Росія може програти у війні.

18 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Росія має зазнати поразки, щоб припинилася війна в Україні.