Орбан відчиняє ворота ЄС для “троянського коня” кремля. Чи проявить ЄС характер цього разу?!

12:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

  • Попри всі рішення уряд Угорщини спрошує в’їзд у країну для росіян та білорусів. Почалося це після дружнього візиту угорського прем’єра до путіна. Будапешт без будь-яких перевірок дозволяє росіянам та білорусам в’їжджати в країну за т.зв. національною картою: мігранти зможуть влаштовуватися на роботу, відкривати бізнес, привозити свої сім’ї та жити в Угорщині тривалий час.
  •  Де-юре це виглядає просто як самовільна ініціатива, що порушує правила ЄС. Де-факто — це програма лояльності для російських шпигунів, пряма можливість для російської розвідки розвалювати ЄС зсередини. Під виглядом заробітчан до Європи ринуть російські шпигуни та диверсанти, – пише RND.

* Наслідки можуть бути непередбачуваними, пише The Financial Times, якщо лідери ЄС не ухвалять термінових контрзаходів: відчиняючи двері для росіян в Угорщину, Орбан запускає їх в увесь ЄС, це пряма загроза нацбезпеці, кажуть політики.

* Брюссель проявив традиційну “оперативність”: лідери спільноти  обговорити цю вразливість готуються… на наступному саміті лідерів країн ЄС у жовтні. До цього на територію ЄС вже заїдуть всі, хто потрібен Путіну.

*Залучити свого союзника під прикриттям путіну знадобилося для того, щоб знову “збадьорити” Захід: т.зв. «спецоперація» в Україні знову йде не за планом, наступ захлинається і бункерному терміново знадобилося відновити гібридну війну із ЄС. Йдеться про як терористичні, так і дезінформаційні атаки, про фізичні напади на медійних недругів російського режиму і т. д. Всі спецоперації (даруйте за тавтологію) значно простіше робити під прикриттям Орбана.

  • Угорщина вже давно має статус ахіллесової пʼяти ЄС: ще 2021 р., коли євроспільнота одностайно вводила санкції проти Китаю, Орбан гостинно відчинив свої двері для східних “друзів” і разом з ними засудив дії ЄС та під виглядом наукового закладу прихистив китайську резидентуру.
  • Сьогодні бачимо повторення трюку, лише з РФ: співпраця з Китаєм та Росією для угорського премʼєра важливіша, ніж збереження власних позицій у ЄС. Якщо раніше він це демонстрував через блокування допомоги Україні, то після самовільного візиту до Путіна все стало ще прозоріше.
  • Орбану вже натякають на двері з ЄС і НАТО. Але Брюссель не зважиться дати копняка під дупу Будапешту, оскільки це означало б створити російсько-китайський анклав у ЄС.  Тому європейські політики й надалі бідкатимуться та розводитимуть руками, то шукаючи компромісу з Орбаном, то караючи його обмеженням фінансування та скороченням повноважень у Євроспільноті.