Олександр Сєнкевич взяв участь у засіданні Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»

12:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це мер розповів на своїй сторінці ТГ.

Обговорили з колегами підготовку до опалювального сезону та виклики, які стоять перед містами України, зокрема і через численні обстріли критичної інфраструктури ворогом.

За результатами вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з переліком пропозицій від Асоціації міст України, серед яких:

1. Ухвалити проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо компенсації різниці в тарифах» (№10383 від 29.12.2023).

2. Розробити та ухвалити законопроєкт, який передбачить виділення з державного бюджету коштів для повного погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання та водоканалізаційного господарства.

3. Продовжити постачання природного газу підприємствам теплопостачання за режимом ПСО до 15 квітня 2024 року.

4. Змінити співвідношення розподілу отриманих за надані підприємствами теплопостачання споживачам послуги теплопостачання та гарячого водопостачання коштів, передбачивши залишення на рахунках підприємств не менше 40 % коштів.

5. Заборонити постачальникам природного газу та операторам газорозподільних систем здійснювати будь-які дії щодо примусового стягнення заборгованості з підприємств теплопостачання до закінчення дії воєнного стану в Україні та погашення державою заборгованості з різниці в тарифах.

6. Збільшити необхідний фінансовий ресурс для закупівлі джерел автономного енергопостачання.

7. Забезпечити бронювання від мобілізації фахівців, необхідних для проєктування, встановлення та підключення до мереж джерел автономного енергопостачання.

8. Спростити процедури проєктування, закупівлі, встановлення та підключення до мереж джерел автономного енергопостачання, внісши зміни до Податкового і Митного кодексів України, Закону України «Про ринок електричної енергії» та певних постанов Кабінету Міністрів України.

9. Збільшити строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів для відновлення об’єктів енергетики.

У домівках українців взимку має бути тепло. Робимо для цього все.