Окупанти мінують все навколо Енергодара перед контрнаступом ЗСУ — мер

18:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Энергодар
Війська росії упродовж останніх двох тижнів посилюють мінування території навколо міста Енергодар Запорізької області, а також тиск на блокпостах.
Про це розповів міський голова Енергодара Дмитро Орлов в етері «5 каналу».

За словами Орлова, до цього часу замінованими були лише берегова лінія і територія по периметру Запорізької атомної станції. Але зараз окупанти перейшли до замінування навколишніх сіл, лісосмуг, посадок.

«І це, звичайно, не може не бути пов’язано з тим, що окупанти побоюються контрнаступу ЗСУ і намагаються в такий спосіб убезпечити себе […] Приблизно останні два тижні місцеві жителі фіксують, що окупанти посилюють мінування, тиск на блокпостах. Виїхати з міста вже неможливо, якщо немає папірця, який вони називають російським паспортом», — сказав Орлов.

Він розповів, що у самому місті важкої техніки росіян немає, оскільки Енергодар є компактним із багатоповерховими забудовами. Однак техніка є у навколишніх селах, там час від часу фіксують певні переміщення.

«Але окупанти, скажімо так, окопались на АЕС і використовують технологічні приміщення, щоб убезпечити себе, бо розуміють, що ЗСУ в жодному разі не будуть атакувати найбільшу станцію Європи. Вони фактично там днюють, ночують, влаштовують склади боєприпасів», — сказав Орлов.

Міський голова зазначив, що в Енергодарі продовжується примусова паспортизація місцевого населення. За його словами, окупанти намагаються впроваджувати її будь-якими методами: відвертими погрозами, шантажем, обмеженням пересування між населеними пунктами та отримання гуманітарної допомоги, навіть умовляннями та рекламними кампаніями.

«Попри все не тільки енергодарці, а й самі окупанти розуміють, що Енергодар буде звільнений. Енергодарці чекають на Збройні сили України. Окупанти й колаборанти теж чекають. І дедалі більше та помітніше нервують», — пише Орлов.