Окупанти хочуть передати Маріуполь «на перевиховання» кадирівцям

13:56

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Мариуполь, обстрел

Маріупольська окупаційна влада планує передати місто під командування «кадирівців». Про це повідомив радник мер міста Петро Андрющенко. За його словами, таке рішення, ймовірно, ухвалили через те, що Маріуполь «виявився занадто недружнім і націоналістичним». 

“Наші джерела з оточення (самопроголошеного мера Маріуполя — ред.) Іващенко повідомляли про “шефство” від Чечні. Через те, що Маріуполь виявився занадто недружнім та націоналістичним. Тому для залякування та придушення спротиву планується віддати місто кадирівцям. З портом та правом мародерства”, — зазначив Андрющенко.

Він зауважив, що 17 травня у місті вперше відбулася так звана “робоча зустріч” за участю тимчасової окупаційної влади, депутата парламенту РФ, який був “куратором” окупації Маріуполя з 2014 року, та окупантами з Чечні.

“Обговорювали плани по “відновленню Маріуполя”. Кадирівці поводились як господарі, та сам графік зустрічі скоріш нагадував оцінку та інвентаризацію того, що залишилось” , — написав радник мера.

Нагадаємо, що після оголошення Генерального штабу щодо початку операції з евакуації оборонців Маріуполя у Львові опівночі спрацювали сирени, після чого пролунала серія потужних вибухів.

Вищим військовим командуванням віддано наказ командирам підрозділів, які перебувають на заводі “Азовсталь” у заблокованому місті Маріуполь, зберегти життя особового складу. Триває операція з порятунку заблокованих на території заводу захисників України.

Раніше митрополит Епіфаній закликав весь цивілізований світ допомогти врятувати військових на “Азовсталі”.