Оголошено про прийом творів на літературну премію імені Дмитра Креміня

12:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні оголошено про прийом творів на літературну премію імені Дмитра Креміня (1953-2019) – поета, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка. Про це розповів на своїй сторінці у Фейсбуці син поета, мовний омбутсмен Тарас Кремінь. 
Положення про літературну Премію імені Дмитра Креміня.
Премія ім. Дмитра Креміня, заснована на підставі ініціативи родини, Постанови Верховної Ради України, розпоряджень голів Миколаївської ОДА, Закарпатської ОДА про Рік Дмитра Креміня, а також за рішення Довжанської ОТГ, сприяння НСПУ, присуджується щорічно до дня народження Дмитра Креміня — 21 серпня громадянам України на конкурсних засадах за кращу поетичну книгу українською мовою.
Засновниками Премії є: родина Дмитра Креміня та Довжанська територіальна громада Закарпатської області, за сприяння Національної спілки письменників України.
Грошова частина Премії виплачується переможцю у розмірі (100) сто тисяч гривень.
На здобуття Премії висуваються нові оригінальні книги авторів, видані протягом останніх трьох років.
Щороку присуджується тільки одна премія. Автор може подати на премію лише одну книгу. Премія за рішенням журі може не присуджуватись.
Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються до Оргкомітету творчими спілками, літературними об’єднаннями, національно-просвітницькими товариствами, редакціями періодичних видань, видавництвами, громадськими організаціями у сфері літератури. Автор може податися на премію самостійно.
Заявки приймаються з дня публікації оголошення до 1 липня 2023 року включно.
Премію переможцю на території Довжанської територіальної громади вручають 21 серпня Довжанський сільський голова Віктор Симканич та син Дмитра Креміня Тарас Кремінь.
Телефон для довідок: 097 688 1925 , відповідальна особа: Василь