Обміняти національне посвідчення водія тепер можна в Кельні

16:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кельн став другим містом в Німеччині, де можна обміняти національне посвідчення водія, видане в Україні, на таке ж українське. Сьогодні, 21 квітня, у федеральній землі Північна Рейн-Вестфалія почали надавати державні послуги у мобільно-технічних комплексах Паспортного сервісу. Про це повідомляє Регіональний сервісний центр МВС в Миколаївській області.

У відокремленому підрозділі ДП «Документ» можна буде отримати не тільки послуги паспортного сервісу, а й одну з найбільш актуальних послуг, пов’язаних з посвідченням водія. Завдяки співпраці сервісних центрів МВС, Державної міграційної служби України та Міністерства закордонних справ України у новому центрі можна отримати послугу обміну.

Мобільно-технічні комплекси обслуговування громадян «Паспортний сервіс» знаходиться за адресою: Кельн, BreslauerPlatz, 50668.

Обслуговування відвідувачів тут здійснюється виключно за попереднім записом. Графік роботи центру: пн — сб, із 9:00 до 18:00.

Послуга обміну посвідчення водія актуальна, коли:

  • у наявного вичерпався термін дії;
  • написи на пластиковому бланку стерлись і не читаються;
  • особа змінила дані — прізвище, ім’я, по-батькові;
  • водій бажає замінити старе посвідчення на нове.

Раніше схожий центр уже запрацював в Берліні. Тому Кельн став другим містом Німеччини, де можна обміняти національне посвідчення водія. Такі ж центри  знаходяться ще у: Польщі, Чехії, Словаччині, Туреччині. З усіма адресами відокремлених підрозділів ДП «Документ» можна ознайомитися на офіційному сайті.

У Кельні обмін посвідчення водія проводиться за таким же алгоритмом, як і в інших центрах ДП «Документ» за кордоном. Адміністратор «Паспортного сервісу» на фронт-офісі отримує повний пакет документів від водія — у тому числі, оригінал наявного посвідчення, яке підлягає обміну — фотографує людину та формує заявку для обміну національного посвідчення водія за кордоном. На бек-офісі в Україні адміністратор сервісного центру МВС розглядає цю заявку — перевіряє чинність документу та відсутність підстав для відмови у наданні послуги. У разі успішного розгляду та схвалення обміну, адміністратор у Кельні роздруковує на спеціальному бланку нове посвідчення водія.

Необхідні документи для отримання послуги обміну українського  посвідчення водія на таке ж українське:

  • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи),
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,
  • документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу — актуально для тих водіїв, які змінили особисті дані),
  • наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.