Новим лауреатом почесної відзнаки «Зірка культури»-2023 став Анатолій Маляров

9:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

21 квітня 2023 року свій 90-й день народження відзначив відомий миколаївський прозаїк, драматург, сценарист, театральний та телережисер Анатолій Маляров.

Про це повідомило управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

Ювіляр зібрав своїх друзів, колег та поціновувачів творчості у затишній залі Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького.

Анатолій Маляров почав друкуватися з 1978 р. Більше 20-и його книг побачили світ у різних вітчизняних видавництвах, зокрема, у Миколаєві, Києві, Одесі. Серед улюблених жанрів – оповідання, новели. Є в доробку письменника також романи та повісті. Друкувався він у журналах «Київ», «Имена», «Соборная улица», «Современник» (Канев), «Скрепка» (Таллінн), «Житте» (Варшава) тощо; у газетах «Культура і життя», «Літературна Україна», «Рідне Прибужжя», «Вечерний Николаев», «Южная правда» тощо. П’єси ювіляра йшли на сценах театрів Миколаєва, Запоріжжя, а також у телеефірі для глядачів Києва, Дніпропетровська, Миколаєва. Роботи автора були двічі відзначені на республіканських літературних конкурсах на кращу п’єсу. Драматург поставив за власними творами декілька телевистав.

В якості режиссера у Миколаївському драматичному театрі театрі здійснив постановки вистав «Вендетта» М. Винникова (1962), «Одного разу, у новорічну ніч» Е. Брагінського, Е. Рязанова (1969), «Тоді, у Севільї» С. Альошина (1970), «Нерівний шлюб» В. Константинова, Б. Рацера (1970), «Смак черешні» А. Осецької (1971), «Мишоловка» А. Крісті, «Співслужбовці» Е. Брагінського, Е. Рязанова (1971), «Чарівна ялинка» В. Ткаченка (1971), «Маленький шарманщик» Л. Устинова (1972), «Пограбування опівночі» М. Митровича (1972), «Кіт у чоботях» С. Прокоф’євої, Г. Сапгіра, «Не все коту масляна» О. Островського (1980).

Із початку повномасштабної агресії рф проти України автор увесь час залишався в прифронтовому Миколаєві й продовжував письменницьку діяльність, результатом чого стала його нова книга, з якою незабаром познайомиться миколаївський читач.

У день 90-річчя численні досягнення на творчій ниві іменинника були відзначені вагомими нагородами. Заступник начальника управління з питань культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Віталій Бойченко в урочистій атмосфері нагородив Анатолія Малярова Почесною відзнакою голови Миколаївської обласної військової адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» ІІІ ступеня.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров вручив імениннику Почесну відзнаку управління «Зірка культури міста Миколаїв» за його талант, самобутність, активну письменницьку діяльність в умовах війни та з нагоди 90-річчя від дня народження .