Нові можливості. Миколаївські лікарі виконують операції завдяки новітньому обладнанню

18:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві в міській лікарні №4 функціонує відділення пластичної та реконструктивної хірургії. Там відбуваються унікальні оперативні втручання за допомогою нового обладнання.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

“Нещодавно у відділенні почали виконувати нові операції з приводу дефектів кісток кисті та стопи — кісткова пластика, пластика дефекту м’яких тканин стопи суральним нейроваскулярним клаптем”, — йдеться у повідомленні.

За інформацією міськради, цей напрямок роботи станом на липень 2024 року актуальний через війну. У відділенні лікуються поранені військові та цивільні.

Наприкінці минулого року коштом міського бюджету для відділення було придбано хірургічний мікроскоп нового покоління, повідомляють у міськраді. Нове обладнання сприяє більшому діагностуванню та забезпечує лікарям кращу видимість і точність під час мінімально інвазивних операцій.

Мікроскоп оснащений відеокамерою з високою роздільною здатністю, що дає можливість робити інтраопераційне фото та відео високої якості, автофокусування. Також можна забезпечити швидку зміну положення та позиціонування оптики для підвищення зручності роботи хірургів.

За 6 місяців 2024 року загалом у відділенні прооперовано 632 пацієнти. Виконано 654 оперативних втручань, зокрема 11 реплантацій на пальцях кисті, 42 операції на судинах верхніх та нижніх кінцівок.

За допомогою мікроскопа відбуваються оперативні втручання на судинах та нервах різного калібру, що дає змогу виконувати такі втручання:

  • відновлення судин при реплантації, реваскуляризації;
  • відновлення нервів;
  • реконструктивні операції на нервах та судинах;
  • пластика дефектів тканин;
  • формування артеріовенозних фістул пацієнтам із хронічною хворобою нирок для проведення гемодіалізу.

Відділення пластичної та реконструктивної хірургії розташовано на третьому поверсі міської лікарні №4 (вулиця Адмірала Макарова, 1). На консультацію можна потрапити за направленням від сімейного лікаря, травматолога, хірурга. У невідкладному стані направлення не потрібне.