Німці збудують на Одещині вітряну електростанцію потужністю 300 МВт

14:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Компанія Notus Energy із Німеччини оголосила про плани будівництва в Україні вітряної електростанції. Вона буде розміщена на Одещині.

Потужність енергетичного об’єкта складе 300 мегават, повідомив комерційний директор Notus Energy Кнуд Ріссел. Виступаючи на Берлінській Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), він зазначив, що робота над проектом велася з 2022 року.
Вона була продовжена, незважаючи на повномасштабне вторгнення армії РФ до України і зараз готові документація та фінансування для початку робіт зі зведення об’єкта.
«У нас уже є всі дозволи, зокрема пов’язані із землею. Банки нас підтримують, хоч вони ризикують, підтримуючи нас. Але ми всі готові працювати навіть в умовах воєнного стану», – заявив під час панельної дискусії з енергетики на Ukraine Recovery Conference Кнуд Ріссел.
Він зазначив, що насамперед ВЕС на Одещині компанія Notus Energy до зими запустити не встигне. Йдеться про потужність у 120 МВт. Однак, за словами Кнуда Ріссела, його компанія зробить усе можливе, щоб це сталося якнайшвидше, зважаючи на ті проблеми, які має Україна з генерацією електрики.
Він зазначив, що у Notus Energy виникли деякі проблеми з доставкою обладнання, але їх подолають.