Німеччина підтримала вступ України у НАТО: підписано декларацію

8:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

14 травня у Берліні президент України зустрівся з канцлером Федеративної Республіки Німеччини Олафом Шольцом. Сторони за підсумками переговорів подали заяви. Вони наведені на сайті ОП.

Насамперед, вони підтвердили однозначне засудження тривалої загарбницької війни Росії проти України.

“Німеччина залишається непохитною у своїй прихильності до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Німеччина високо оцінює рішучість і мужність українського народу та його збройних сил у захисті від російської агресії та забезпеченні вільного демократичного майбутнього України. Німеччина продовжуватиме політичну, фінансову, гуманітарну допомогу Україні стільки, скільки це потрібно – в індивідуальному порядку та через міжнародне співробітництво у рамках Європейського Союзу, G7, НАТО, ООН та інших форматів”, – заявили у ФРН.

Як зазначили в ОП, Німеччина зробила безпрецедентний, суттєвий та потужний внесок у військову допомогу Україні, передавши із власних запасів або придбавши різні системи озброєння, включаючи цінні та ефективні ракетні та артилерійські системи протиповітряної оборони.

Зокрема, основні бойові танки Leopard 1 броньованими бойовими машинами, артилерійськими системами, радіолокаційними системами авіаційного спостереження та контрбатарейними радарами, а також  тонни боєприпасів до танків, артилерії, протиповітряної оборони та вогнепальної зброї.

“У тісній співпраці з партнерами Німеччина також створила центри підтримки та обслуговування поставлених систем. Крім того, Німеччина зарезервувала понад 11 мільярдів євро на 2023 та наступні роки для продовження військової підтримки України. Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну у зміцненні її обороноздатності, надаючи спеціалізовані пакети нового Контактна група з оборони України у форматі “Рамштайн” – це важливий майданчик для координації військової та оборонної допомоги Україні”, – додали в ОП.

Також згадано, що Європейський фонд світу виділив 5,5 мільярда євро на військову допомогу Україні.

“На національному рівні та через Військову допоміжну місію ЄС Німеччина разом із партнерами робить значний внесок у посилення можливості українських Збройних Сил, зокрема через Командування спеціалізованої підготовки у Німеччині”, – йдеться у повідомленні ОП.

Зазначимо, що з 24 лютого 2022 р. загальна безпосередня підтримка України з боку Німеччини становить 17 мільярдів євро.

“Майбутнє України та її народу – в Європі. Європейський Союз визнав європейську перспективу України та надав Україні статусу країни-кандидата. Німеччина рішуче підтримує Україну в її зусиллях щодо реформування та виконання вимог, необхідних для початку переговорів про вступ, а також з нетерпінням очікує звіту Європейської комісії в рамках пакету заходів щодо розширення восени 2023 року”, – заявили у ОП.