Нідерланди обговорюють передачу Україні винищувачів F-16 – Reuters

15:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Истребители НАТО, новости, НАТО, NATO, Североатлантический Альянс, безопасность, конфликт, самолеты, истребители, перехват, РФ, новости

Уряд Нідерландів разом із європейськими партнерами розглядає можливість надання Україні винищувачів F-16, заявив прем’єр-міністр країни Марк Рютте під час зустрічі з президентом Бразилії Лулою да Сілвою. Про це повідомляє агентство Reuters у вівторок, 9 травня.

Рютте сказав, що потрібно допомогти Україні боротися проти російської агресії, оскільки питання підтримки України є “екзистенційним” для Нідерландів, Європи та за її межами, бо вторгнення РФ поставило під загрозу західні цінності.

Ми інтенсивно обговорюємо з Данією, Великою Британією, деякими іншими сторонами в Європі, а також США щодо F-16. Але спершу потрібна домовленість між усіма партнерами, як це було в минулому перед поставкою в Україну гаубиць Panzer і танків Leopard“, – зазначив заявив прем’єр-міністр Нідерландів.

За словами Рютте, дебати щодо можливості відправки винищувачів до України тривають.

Як повідомляли Українські Новини, 8 квітня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук пояснив, чому українським військовим потрібен саме винищувач F-16.

На початку квітня спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як F-16 можуть швидко допомогти Україні досягти перемоги у війні.

наприкінці березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що постачання Україні винищувачів західного виробництва цілком можливе в майбутньому.