«Ні війні на планеті Земля!» – у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького 7 листопада презентували проєкт, започаткований нашим земляком, заслуженим діячем мистецтв України Олегом Приходьком. Миколаїв став першим у державі містом представлення віртуального форуму образотворчого мистецтва. Про це повідомили у Центральній бібліотеціім.М.Л.Кропивницького.
«Ні для кого не секрет, що сьогодні Україна поволі зникає з порядку денного. І менше говорять. Бо, наче, як і Європа від цього втомилася. Наче, як втомилися європейці від того, що в Україні триває війна й вимагає до себе багато уваги. Але це не може бути прийнятним для нас, для українців. Тому і був започаткований цей форум, який покликаний залучити якомога більше дітей в різних країнах світу. Щоби вони створювали роботи, робили малюнки. Вони не обов`язково на тему війни», – зазначає директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
Це роботи дітей, молодого покоління, яке тільки пізнає світ і вчиться мистецтву у різних його формах.
Виставка, яка відкрилась у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького 7 листопада, складається з малюнків німецьких та українських дітей, які вимушено перебувають у Німеччині. В експозиції представлені не оригінали робіт, а їх високоякісне друковане відображення.
«До речі, в Німеччині два міста долучилися – місто Херфорд й Кірхерленгерн. У цих містах дитячу студію веде також наш земляк, художник Микола Сопільняк. І на цій виставці є робота, малюнок, який він виконав. Це портрет мера одного з містечок», – наголошує Інга Хоржевська.
Впродовж форуму будуть підготовлені й презентовані виставки дітей із Франції, Бельгії, Португалії. Вже готуються експозиції малюнків з Канади, Італії, Австралії та Америки. Голосами дітей форум нагадуватиме світу, наскільки важлива його підтримка Україні.
«Так, однозначно варто звертати на це увагу. В промові дітей через творчість, через мистецтво передаються дійсно ці емоції, враження від подій, від оточуючого середовища. І це, напевно, іноді звучить гучніше, ніж усі промови політиків», – ділиться старша викладачка кафедри дизайну ЧНУ ім. П. Могили, членкиня спілки художників України, членкиня спілки дизайнерів України Олена Тригуб.
В Україні виставки відбуватимуться у школах, університетах, дитячих садках та інших навчальних й культурних закладах. Фінальна виставка відбудеться в столичному Будинку художників. Форум триватиме до закінчення війни.