НЕОНІЛА МІЦКЕВИЧ: Змагання «Пам’яті товариша» — традиція довжиною у 47 років

12:15

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Неонила Мицкевич
Неонила Мицкевич, краевед

Миколаївський клуб мандрівників з нагоди відзначення Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні 25-26 вересня 2021 р. проводить фестиваль “Extreme Energy Fest” в улюбленому місці туристів — на схилах Південного Бугу (селище Костянтинівка Первомайського району).

У рамках фестивалю відбудуться 47-і відкриті обласні змагання зі спортивного гірського туризму «Пам’яті товариша», чемпіонат України зі спортивного туризму серед ветеранів, майстер-класи для дітей різного віку.

Змагання «Пам’яті товариша» започатковані в 1975 році туристами Миколаївського клубу туристів на чолі з В.Філіним, В.Хозе, С. Хайнацьким, О.Суковим, Н.Невською, С.Васильєвим, Є.Мирошниченком, В.Смоляним та іншими за підтримки Миколаївської обласної ради з туризму та екскурсій у пам’ять про загиблих у горах товаришів-туристів.

Перші змагання проводились у мальовничому місці, в каньйоні ріки Південний Буг у 1975 році,  коли тільки розпочиналися роботи з будівництва АЕС і міста Южноукраїнськ і ще не булі затоплені місця, які залишились у пам’яті кожного з нас та на фото тих часів.

Змагання з гірського туризму збирали спортсменів різних міст, професіоналів та любителів, поступово змагання вийшло за рамки області, регіону, країни, проводилися чемпіонати високого рівня.

Витримку часу пройшли самі змагання і ті, хто стояв у джерел організації завдяки дружбі, підтримці, згуртованості, цілеспрямованості.  Традиція збереглась, пройшла крізь десятиліття та переросла у фестиваль, на зміну прийшли нові покоління, яких приваблює туризм, скелі, мандри.  

 

Миколаївський клуб мандрівників співпрацює з  Миколаївським обласним Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді, передає свій досвід молодим людям учбових закладів нашого міста, які мріють про походи,  пісні біля багаття, покорення вершин.

Туризм Миколаївщини продовжує розвиватися в містах, селищах, громадах,  з’являються нові локації, проводяться  різноманітні заходи, визначаються нові переможці конкурсів, так в рамках проєкту «Туризм. Спадщина. Творчість»  ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» започаткувала україно – грузино — болгарський  туристичний кластер #СкіфськийВсесвіт, археологи продовжують проводити розкопки та дослідження в Ольвії, городищі  «Дикий Сад», Миколаївський обласний краєзнавчий музей збирає, експонує та зберігає пам’ять минулих подій нашого краю.

Миколаївський клуб мандрівників об’єднує любителів спортивного туризму  та активного відпочинку з 1958 року, розвивається і передає багатолітній досвід наступним поколінням Миколаївщини.