“Неочікуванні” хустки: у бібліотеці вчили модному мистецтву

10:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Літо продовжує бавити нас своїм теплом і сонячним промінням. Це період, коли так хочеться особливої легкості, прозорості та витонченості. Тож майстрині вирішили запропонувати  створити по-літньому жіночій аксесуар.

3 серпня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  відбувся суто дівочий майстер-клас з виготовлення оригінальної хустки “Модна штучка” при підтримці простору “Вільна”. Для навчання Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила майстриню Ганну Петрик, яка відкрила учасницям заняття чарівний світ напівпрозорого батику.

“Приємною несподіванкою для панянок стало нове місце проведення навчання. Цього разу ми запропонували розмістити творчу локацію на повітрі у новій “Зеленій залі” нашої бібліотеки. Усе навколо було в очікуванні мистецької магії”,- каже керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

Серед розмаїття технік батику майстриня Ганна обрала для навчання саме “вузликову”. Це нескладна техніка. Вона вирізняється від інших спеціальними методами скручування та перев’язування тканини, аби отримати бажаний візерунок.


“Для створення літньої хустки ми обирали напівпрозорі натуральні тканини білого кольору, аби в процесі фарбування малюнок вийшов чітким. Спочатку панянки навчалися основам закручування полотна. Поверх тканини щільно намотували нитки, зав’язувати вузлики та перекручували у декілька прийомів. Прийшлося додати неабияких зусиль”, – продовжує Валентина.

Коли полотно перетворилося на суцільний міцний вузол, то почався процес фарбування основним кольором. За основу обрали жовту фарбу. Аби на тлі майбутньої хустки з’явився оригінальний малюнок, дівчата намотували новий шар ниток та занурювали “вузлики” у темнішу фарбу – блакитну. Далі – у спеціальний розчин для закріплення забарвлення.


Самим цікавим та довгоочікуваним моментом став процес розрізання ниток та розмотування вузликів. Адже ніхто не міг уявити, який саме візерунок з’явиться на хустці. Це був доволі емоційний період заняття: посмішки, здивування та радість від неочікуваного результату. Дівчата роздивлялися декоративні візерунки і намагалися розгледіти таємничі зображення. На жовто- блакитному тлі хусток можна чітко було побачити зірки і квіти, гори, ліси, річки, Берегиню над степом, сонце і навіть білокрилого Янгола. Здивуванню не було меж. Кожна учасниця по-своєму “прочитувала” свій візерунок.

Додому розходились прикрашені модними штучками. Хтось зав’язав хустку на сумці чи капелюсі, а хтось пов’язав на шию та прикрасив волосся. Красивим та задоволеним панянкам дуже хотілося якомога скоріше похвастатися своїми рукотворними шедеврами.