Не віримо фейкам ворога! Радіаційний фон у Хмельницькій області відповідає нормі

9:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ядерного топлива ,Хранилище ,Зона отчуждения, новости, Энергоатом, Кабмин, ОЯТ, РФ, Украина

Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України повідомляє про відсутність перевищення допустимих показників якості води, ґрунту та радіаційного фону в області.

“Після терористичної атаки 13 травня 2023 р. фахівці установи провели дослідження на вміст шкідливих речовин у повітрі, перевірку якості води, ґрунту та радіаційного фону. У результаті проведених лабораторних досліджень виявлено, що вміст шкідливих речовин в атмосферному повітрі на межі санітарно-захисних зон не перевищує допустимих значень…”, – повідомляється в телеграм-каналі обласної хмельницької військової адміністрації в понеділок.

В ОВА наголосили, що загрози для життя населення немає.

Російські Telegram-канали розганяють фейки про “різке підвищення рівня радіації на Хмельниччині” після обстрілу об’єктів критичної інфраструктури в області, який відбувся 13 травня. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Зокрема, по ворожим Telegram-каналам шириться інформація, що росіяни “накрили склад зі снарядами зі збідненим ураном”, внаслідок чого нібито “спостерігається суттєвий стрибок рівня радіації”.

Крім того, пропагандисти повідомляють, що у Хмельницьку і Тернополі нібито працюють дозиметричні патрулі, а “регіон може перетворитися на Чорнобиль 2.0”.