Навіть після відновлення водопроводу у Миколаєві ще близько року буде технічна вода – мер

9:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Головна зміна, яка відбудеться у Миколаєві після звільнення Херсона, — це можливість відновити водопостачання з Дніпра.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі 14 листопада сказав Миколаївський міський голова Олександр Сенкевич.

-Ми сподіваємося відновити водопостачання. Команди комунальників працюють на місцях, – розповів мер.

Він повідомив, що дві труби завдовжки 73 км, які постачали Миколаїв питною водою з Дніпра, було підірвано 12 квітня. На сьогодні, коли було отримано доступ до мереж, їх дослідили та знайшли 4 ушкодження — в одному місці на трубу поклали вибухівку, в решті мережі було обстріляно. Частково також зруйновано станцію водозабору біля Херсона.

На сьогодні, за словами міського голови, стоїть завдання якнайшвидше ліквідувати ці пориви і знову запустити прісну воду у труби Миколаєва.

Наразі через солону воду у водопроводі кількість аварій та поривів на мережах збільшилась у 20 разів — водоканалу допомагають їх ліквідувати ще 8 підрядників.
Однак навіть після відновлення водопроводу Сенкевич попередив, що миколаївцям не варто чекати на якісну воду з кранів.

-Після ліквідації цих поривів та запуску в труби питної води, ми ще довго будемо, десь півроку чи рік вода не буде до кінця… буде деякий час технічною, – сказав мер.

Як уже неодноразово повідомлялося, навесні внаслідок бойових дій було  пошкоджено водовід Дніпро – Миколаїв , яким здійснювалося постачання води з річки Дніпро до міста. Через це з середини квітня до середини травня Миколаїв було позбавлено централізованого водопостачання. Городяни були змушені використовувати  привізну воду  з резервуарів-накопичувачів, а також видобуту з свердловин, що відкрилися по місту. Натовпи людей йшли до річок та джерел, біля місць підвезення води накопичувалися  величезні черги .

Тим часом у Миколаєві було здійснено спробу  запустити у водовід технічну воду з Південного Бугу , яка в результаті виявилася успішною. Але городян попередили, що поступово цю воду замінять на питну, а зараз її можна використовувати лише у господарських потребах, інакше можна  «загриміти» на інфекційку .

Згодом миколаївську воду  перевірили на якість  активісти. Концентрація небезпечних речовин у ній виявилася перевищена у рази.

Перший заступник міського голови Віталій Луков заявив, що Миколаїв  не зможе швидко відновити водопостачання  навіть після звільнення Херсона, оскільки багато комунікацій на той момент прийдуть у непридатність і потребуватимуть заміни.