НАТО ухвалить план на випадок війни з РФ – Reuters

17:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У липні лідери країн НАТО на саміті у Вільнюсі затвердять тисячі сторінок секретних військових планів, які вперше з часів “холодної війни” детально описуватимуть, як Альянс відповість у випадку нападу з боку Росії. Про це повідомляє Reuters у четвер, 18 травня.

Зазначено, що цей крок означає фундаментальну зміну, адже в НАТО не бачили потреби розробляти широкомасштабні оборонні плани протягом десятиліть, навіть під час війн в Афганістані та Іраку. Але враховуючи, що найкривавіша з 1945 року війна в Європі вирує прямо за її кордонами в Україні, у Альянсі розуміють, що вони повинні мати план задовго до того, як може спалахнути конфлікт з Росією.

“Фундаментальна відмінність між управлінням кризою та колективною обороною полягає в наступному: не ми, а наш супротивник визначає часові рамки… Ми повинні бути готові до того, що конфлікт може виникнути будь-коли”, – заявив один із вищих військових чиновників НАТО адмірал Роб Бауер.

У свою чергу історик Верховного штабу об’єднаних сил НАТО в Європі (SHAPE) Ян Хоуп пояснив, що зараз Альянс не готується вести широкомасштабну ядерну війну проти РФ та її союзників, адже більшість з них зараз і є членами НАТО.

“Ми не уявляємо типу війни, якою була “холодна війна”, коли сили союзників… зазнавали б ударів одночасно з широкомасштабними атаками Варшавського договору”, – сказав він, вказуючи скоріше на регіональні конфлікти, які необхідно стримувати швидко за допомогою розгортання сил.

Офіційні особи НАТО підрахували, що на повну реалізацію планів знадобиться кілька років, хоча вони наголошують, що за потреби Альянс може розпочати бій негайно.

“Ми готові битися сьогодні ввечері. Ви ніколи не будете достатньо готові. Ніколи. Ми повинні мати можливість битися сьогодні ввечері, якщо треба, тим, що є”, – сказав генерал-лейтенант Юбер Коттеро, заступник начальника штабу SHAPE.