Наступні кілька тижнів війни в Україні будуть критичними, – CNN

9:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Принудительная мобилизация, рф, ордло, днр, лнр, российская армия

Війна в Україні, яка протягом декількох місяців здавалася повільною і болісною, знову вибухнула з наближенням зими. Конфлікт балансує на шляху до непередбачуваної нової фази.

Про це йдеться в аналізі експертів видання CNN, повідомляє УНІАН.

“Це вже третя, четверта, можливо, п’ята війна, за якою ми спостерігаємо”, — зазначив Кейр Джайлз, старший науковий співробітник програми Chatham House по Росії та Євразії.

За натиском російських ракет пішли стійкі успіхи ЗСУ і потужний вибух на Кримському мосту. Він вдарив по психіці росіян і дав Україні значний стратегічний імпульс, кажуть експерти.

За їхніми словами, з наближенням холодних місяців, які, ймовірно, призведуть до уповільнення наземних боїв, наступні тижні війни будуть мати вирішальне значення. А росіяни намагатимуться уникнути колапсу на своїй лінії фронту до настання зими.

“Те, що здавалося віддаленою перспективою чого-небудь, що можна було б переконливо назвати перемогою України, тепер стало набагато більш правдоподібним”, — заявив Джайлз.

Експерти припускають, що на тлі останніх подій “реакція Росії, ймовірно, буде ще більш загострюватися”.

13 жовтня Росія заявила, що починають евакуювати жителів окупованого Херсона, оскільки Україна домагається великих успіхів у регіоні.

Аналітики прийшли до висновку, що успішний наступ ЗСУ змінив хід війни і спростував припущення, висунуте минулого літа на Заході і в Росії, що, хоча Україна і може стійко захищати територію, у неї немає можливості захопити її.

“Росіяни грають на свисток – (сподіваючись) уникнути колапсу на своїй лінії фронту до настання зими”, — заявив CNN Самір Пурі, старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень і автор книги “Шлях Росії до війни з Україною”.

“Якщо вони зможуть протриматися до Різдва і лінія фронту буде виглядати приблизно так, як вона є, це буде величезним успіхом для росіян, враховуючи, наскільки невдало це було з лютого 2022”, – зазначили експерти.