“Наказ віддав Путін”: у ГУР назвали виконавців підриву Каховської ГЕС

11:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Теракт російської окупаційної армії на Каховській ГЕС можна порівняти за масштабами з рішенням про повномасштабне вторгнення окупаційних сил в Україну. Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов вважає, що остаточний наказ про підрив дамби й гідроелектростанції віддавав кремлівський диктатор Володимир Путін.

“Я можу особисту думку сказати. Оскільки цей теракт за масштабами можна порівняти з рішенням про повномасштабне вторгнення в Україну, то рішення ухвалював і віддавав остаточний наказ безпосередньо Путін. Жоден інший суб’єкт, жодна інша особа на території так званої Російської Федерації на себе таку відповідальність не взяли б”, – сказав Юсов в інтерв’ю “Українській правді“.

Співробітник ГУР на запитання про те, як саме стався підрив, відповів: “Так, це була вибухівка. Так, це був внутрішній вибух і керована детонація. Це та інформація, яку ми можемо зараз оприлюднити”. Він сказав, що йде слідство, і всі дані передаються в межах цього розслідування.

Виконавцями злочинного наказу Юсов назвав російських військових. Він зазначив, що ворожі підрозділи, які дислокувалися на території навколо Каховської ГЕС, відомі. Ймовірно, що на етапі мінування було залучено й інші спецпідрозділи.

“Переконаний, що діяла окрема група страхування (якби кадрові військові відмовилися від виконання цього завдання)”, – додав представник ГУР МО.