Найбільший американський банк “поставив на рублі хрест” через загрозу вторгнення РФ в Україну

15:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

американський банк, новини, акції, довгі позиції, фінанси, рубль, економіка, РФ, долар, JPMorgan, США, Україна, американский банк, новости, акции, длинные позиции, финансы, рубль, экономика, РФ, доллар, JPMorgan, США, Украина

Американський інвестиційний банк JPMorgan закрив всі довгі позиції, що залишилися, по рублю зі збитком. Таке рішення в самому банку пояснили дуже високою геополітичною невизначеністю на тлі можливого вторгнення РФ в Україну, повідомляє Reuters.

– Ми не можемо з високою впевненістю відкидати негативні сценарії. Отже, наші довгострокові рекомендації стали неспроможними, – цитує агентство записку аналітиків JPMorgan.

При цьому наголошується: на тлі можливого вторгнення російських військ в Україну акції компаній із РФ впали, досягнувши найнижчого рівня з кінця 2020 року. Зокрема:

  • російський доларовий індекс РТС (основний індикатор ринку Росії, .IRTS) знизився на 8,9%;
  • рубльовий індекс Московської біржі (IMOEX) знизився на 6,4%;
  • акції газового гіганта «Газпром» та державного кредитора ВТБ впали майже на 7%.

Що таке «довга позиція»

Довга позиція (long position) – одна з найпопулярніших торгових угод на фондовому ринку. До такого способу торгівлі інвестори вдаються тоді, коли очікують на зростання котирувань. Cмисл довгої позиції полягає в тому, щоб купити акції, поки вони коштують дешево. І відповідно продати їх, коли вони подорожчають.

Інвестор відкриває довгу позицію, коли купує акції. Поки що він тримає акції, то кажуть, що він «тримає довгу позицію». Продаючи акції інвестор довгу позицію закриває. Прибуток виходить як різниця між цінами купівлі та продажу.

Позиція називається довгою, тому що її можна тримати як завгодно довго. Акція окремої компанії теоретично може дорожчати до безкінечності.

Курс долара у РФ побив багатомісячний рекорд

Курс долара у Росії злетів до рекорду з квітня, а курс євро оновив максимуми з липня. Крім того, серйозно просіли акції російських компаній – індекс РТС впав до рівня початку грудня 2020 року, все зростання за 2021-й вже обнулилося.

Російський фінринок обвалюється на тлі стурбованості Заходу військовими провокаціями Кремля, а також через загрозу запровадження нових економічних санкцій проти Росії.

Про це свідчать дані Московської біржі. Так, 24 січня курс долара у Росії перевищив 78 рублів, а євровалюта подорожчала до 89 рублів. Банки та обмінники орієнтуються на курс центробанку РФ (розраховується із затримкою), тому поки що готівкову валюту продають трохи дешевше, ніж на біржі (76 руб./дол. і 87 руб./євро).

Удар по російських ринках завдав занепокоєння заходу політикою президента РФ Володимира Путіна щодо України. РФ зосередила біля кордонів України стотисячне військо та велику кількість техніки. Захід активно обговорює ймовірність повномасштабної атаки на Україну та погоджує санкції, які планується запровадити в такому разі.

Так, до Конгресу США вже внесли новий законопроект, яким пропонується ввести санкції проти Росії у разі її вторгнення в Україну. Йдеться про обмеження щодо фінансових ринків, промисловості, а також топ-чиновників РФ, включаючи президента Володимира Путіна.

Раніше повідомлялсь, що американська влада аналізує, які збитки Росія може завдати Заходу, наприклад, зупинивши експорт нафти і газу, якщо Штати відключать країну від SWIFT. Уряд США шукає інструменти, за допомогою яких можна завдати шкоди російській економіці.