Нафтові термінали в портах Європи зазнали потужної кібератаки

11:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

зазнали кібератаки, новини, Європа, ЄС, порти, термінали, нафта, хакери, новини, подверглись кибератаке, новости, Европа, ЕС, порты, терминалы, нефть, хакеры, новости

Нафтові термінали в портах кількох країн на заході Європи зазнали масштабної кібератаки, передає «Укрінформ» із посиланням на AFP.

Атака призвела до перебоїв у роботі нафтових терміналів.

Хакери заблокували кілька нафтових об’єктів у портах Бельгії, включаючи Антверпен, який є другим за величиною портом у Європі після Роттердама. Серед постраждалої портової інфраструктури – центр торгівлі нафтою Амстердам-Роттердам-Антверпен, термінал SEA-Tank в Антверпені.

Агентство AFP повідомило, що зловмисники зірвали розвантаження барж у постраждалих європейських портах.

– Відбулася кібератака на різні термінали, деякі термінали були заблоковані, – сказала Джелле Вріман, старший брокер компанії Riverlake у Роттердамі. – Їхнє програмне забезпечення атакують, і вони не можуть обробляти баржі. По суті, операційна система не працює, – наголошується в повідомленні.

Факт атаки також підтвердив Європол, який підтримує владу Німеччини, порти якої також зазнали атаки.

– На даному етапі розслідування продовжується і перебуває на чутливій стадії, – сказала представник прес-служби Європолу Клер Жорж.

Як повідомлялося раніше, у ніч на 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти, зокрема вебресурси МОН, МЗС, Мінмолодьспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінекології, ДСНС та Держказначейства, а також портал «ДІЯ». Розслідувати кібератаку Україні допомагає Європол.