НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання 12,3 млн грн при закупівлях на Південноукраїнській АЕС

10:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаев, Южноукраинск, АЭС, Энергоатом, энергоблок, ремонт,

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чотирьох осіб — учасників схеми розкрадання 12,3 млн грн «Південноукраїнської АЕС» при закупівлі систем кондиціювання.

Про це повідомляють в пресслужбі НАБУ.

За даними слідства, начальник управління виробничо-технічної комплектації АЕС упродовж 2011-2012 рр. сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі систем промислового кондиціонування, які проводила атомна електростанція. Обладнання поставили за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків в розмірі понад 12,3 млн грн. Детективи повідомили посадовцю про підозру ще у липні 2021 року. Йому інкриміновано ч. 5 ст. 191 КК України.

Під час слідства детективи встановили причетність до вчинення злочину фінансового директора одного з підприємств, яка забезпечила фінансування злочинної схеми, та керівника двох юридичних осіб, який сприяв завищенню вартості поставленого на АЕС обладнання. Їхні дії кваліфікували за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України.

Слід зазначити, що це вже другий виявлений факт корупції на  ПУАЕС. Перший стосувався завдання службовцями держпідприємства збитків у майже 28 млн грн під час закупівлі електрощитового обладнання. Справа за обвинуваченням 17 осіб розглядається у ВАКС.

Загальна сума збитків підприємству за двома епізодами становить понад 40 млн грн.