На зарплати вчителям не вистачає 8 мільярдів – міністр освіти

18:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

повышение зарплат учителей, Кабмин, учителя, новости, Украина

Дефіцит державної субвенції на виплату заробітних плат вчителям цього року становить понад 8 млрд грн.

Про це міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив у інтерв’ю освітньому проекту “Освіторія”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Дефіцит державної субвенції на зарплату вчителям сьогодні становить понад 8 млрд грн. І ці гроші теж потрібно знайти, бо це призупинені виплати надбавок через запровадження військового стану”, – сказав Лісовий.

Міністр додав, що у бюджеті на 2023 рік також не передбачені кошти на проєкт “Нова українська школа”, які необхідні для підвищення кваліфікації вчителів, оснащення лабораторій, друку підручників.

“Окрім цього, є велика діра, яку ще коректно розраховуємо, – це від 100 до 500 млн грн на компенсацію втраченого обладнання. На звільнених територіях школи стоять розграбовані: окупанти винесли або знищили майно. Тому зараз не можемо повноцінно відновити навчання навіть у регіонах, де це відносно безпечно. Плюс ця сума щодня зростає, тому що бойові дії продовжуються”, – додав Лісовий.

Як повідомлялося, обсяг освітньої субвенції у бюджеті на 2023 рік зменшено до 87,5 млрд грн порівняно із 108 млрд грн, передбачених бюджетом на 2021 рік і 97 млрд грн, які було фактично використано минулого року.

У Мінфіні пояснювали зменшення субвенції на 10% тим, що ці кошти ніколи повністю не витрачаються і їх частина осідає на рахунках місцевих громад.