На відновлення бомбосховищ у Миколаєві потрібні мільйони

11:58

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Бомбоубежище

У Миколаєві є понад 220 захисних споруд, у яких можна сховатися під час можливої ​​бомбардування.
Про це повідомив заступник Миколаївського міського голови Юрій Степанець під час зборів для ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб, членів сімей загиблих, учасників АТО/ОГС у суботу, 29 січня.
– Захисними спорудами може бути будь-який підвал, підземний паркінг… На сьогоднішній день у нас у Миколаєві налічується понад 220 таких споруд. Частина з них – це комунальна міська чи обласна власність. Є приватні споруди: підвали, які хтось уже викупив. Є відомчі. Захисні споруди можуть належати будь-кому, – зазначив він.
Юрій Степанець додав, що більшість таких споруд, що знаходяться на балансі міста, не пристосовані до ядерного удару. При цьому в них можна пережити бомбардування.
– Чому я отримав від мера «на горіхи»: я сказав, що ми не готові. Він сказав: “Думай, про що говориш”. Але є як є. Багато споруд затоплено. Це підвали, через які проходить каналізаційна труба, що «підкопує», тому там по коліно води. Є приміщення, де ми не маємо електрики. Почали цим займатися – «обленерго» нам виставляє «кругленький» рахунок, вимагає поставити лічильник, поміняти проводку та взяти техумови, – нарік він.
Таким чином, за підрахунками чиновників, відновити міські «бомбосховища» на сьогоднішній день коштує 16 мільйонів 800 тисяч гривень.
– Сховатись є де, але бажано їх привести у нормальний божий вигляд: вичистити, провести світло, де можливо – встановити систему вентиляції та фільтрації, – наголосив Степанець.
Раніше повідомлялося, що у разі нападу на Миколаївську область, лише 19% населення зможе сховатися у бомбосховищах.