На театральній сцені – “Коти-біженці”

14:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

15 жовтня у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі відбулася прем’єра вистави для дітей (мабуть, і для дорослих теж!) під назвою «Котячі історії» (за п’єсою Людмили Тимошенко та Марини Смілянець «Коти – біженці»). На жаль, під час війни непроста доля спіткає не тільки людей: наші улюблені коти теж мають свої історії переживань, поневірянь, сумних і щасливих пригод…

Катерина Богданова давно відома як майстер казкових постановок із дуже серйозним підтекстом. І цього разу режисерка представила цікаву актуальну історію про котика, який заблукав та потрапив до незвичайного «Котячого клубу» де живуть «коти-біженці». Внаслідок зрозумілих усім трагічних обставин вони були перевезені своїми господарями за багато кілометрів від зони комфорту. І як би сильно не хотілося додому, відтепер наш котик – один із них. Як взяти себе «в лапи» та перестати панікувати? А натомість навчитись допомагати та підтримувати інших?

Чотири котики розповіли дітлахам про дружбу, навчили співчуттю, доброму ставленню до оточуючих, вірі у диво і в ті, що навіть найзаповітніші мрії та бажання збуваються! Думаю, ця вистава зможе заспокоїти, вилікувати та наповнити надією багатьох дітей-глядачів, долі яких так чи інакше «обпалила» війна.

Варто відзначити декорації та костюми – від художника-постановника Олени Рикусової. А чудовий «котячий» грим виявився не гіршим, ніж у знаменитому мюзиклі «Кішки» Ендр’ю Ллойд Вебера! Приємним сюрпризом став виступ начальника управління культури, національностей та релігії облдержадміністрації Олени Буберенко-Суворової. Вона вручила заслуженій артистці України Олені Кошової Почесну грамоту на честь її славетного ювілею та як визнання довгого та бездоганного акторського служіння.

Ігор Єрмолаєв. Фото автора.