На Сонці стався найбільший з початку року викид плазми у бік Землі

11:52

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

The Sun-Earth connection space weather. Blasts of perticles and magnetic field from the sun impact magnetosphere. Magnetic bubble around the Earth. Elements of this image furnished by NASA.

На Сонці зареєстровано найбільший з початку року викид пазми, спрямований у бік Землі. Про це повідомили в лабораторії сонячної астрономії Інституту космічних досліджень (ІКМ) та Інституту сонячно-земної фізики (ІСЗФ) РАН у суботу, 31 травня.

Вказано, що ця подія стала результатом сильного сонячного спалаху рівня M8.2, що стався о 03:05 ночі за Києвом в активній області №4100.

“Область розташована в центрі видимого диска Сонця майже точно на лінії Сонце-Земля, що виключає навіть теоретичну можливість викинутій сонячній речовині пройти повз Землю”, – йдеться у повідомленні.

Стверджується, що прихід сонячної речовини до Землі можливий вже завтра увечері, 1 червня.

При цьому вказано, що “потужність викиду дещо поступається аналогічним подіям минулого року, у травні 2024, які призвели тоді до бурей вищого рівня 5, але, попередньо, може стати причиною найбільшої серії цьогорічних магнітних бур з піковими значеннями до G4 (клас, що передує вищому п’ятому балу)”.