На смерть Валентина Меркулова: будемо милуватися його картинами, які він залишив людству

15:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Меркулов

Пішов у засвіти миколаївський митець Валентин Миколайович Меркулов (народився 1 квітня 1957 р.) – художник, ілюстратор, педагог. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок і пленерів, член Координаційної ради міжнародного фонду «Культурне надбання» Півдня України.

Закінчив художньо-графічний відділ Одеського педагогічного інституту (зараз – Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського) за спеціальністю «вчитель креслення та малювання». Удосконалював свої вміння в майстерні Тетяни Ніловни Яблонської.

З 1987 року брав участь у міжнародних, республіканських та обласних виставках (Україна: Київ, Миколаїв), Польща (Ярослав), Німеччина (Геннеф). Ілюстрував дитячі книги.

На колективній виставці із учнями своєї Арт-студії

Роботи В.М. Меркулова знаходяться в приватних колекціях України, Росії, США, Німеччини, Франції, Швейцарії, Ізраїлю, Аргентини.

З 2000-х років Валентин Меркулов викладав курс композиції та малюнка в Польщі (Ярослав). Деякий час був методистом Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Разом з освітянами закладу проводив численні пленери та виставки. Він також очолював авторську ART-студію, де давав уроки живопису усім бажаючим миколаївцям.

Особливість техніки В. Меркулова — використання мастихіна, спеціального художнього шпателя. Валентин Миколайович зазначав: «Краски, накладываемые мастихином, звучат в полную силу, не тускнеют, не размываются, а в смешении дают дивные переливы. Благодаря этому, отпадает необходимость фокусироваться на деталях, что отлично подходит, например, для пейзажей на полотнах большого размера. А мелкие детали прорабатываются кистью».

В.М. Меркулов нагороджений медаллю РАН «За мастерство живописи».

Будемо берегти пам’ять про нього, милуватися його картинами, які він залишив людству.