На розмінування лісів Миколаївщини знадобиться 10 років, на відновлення соснових лісів – до 50

15:22

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

николаев, толока, лески, мрийдий, деревья, розы

Серед усіх природних екосистем України ліси найбільше страждають від повномасштабного вторгнення, і повне їх відновлення потребує найбільше часу.

Про це йдеться у повідомленні Південного лісового офісу, передає Інше ТВ.

Масоване застосування артилерії та авіації по військових та інфраструктурних обʼєктах у лісах та поблизу них спричиняє лісові пожежі, які знищують тисячі гектарів лісу.

Серйозно постраждали від пожеж і ліси та лісосмуги Миколаївщини та Херсонщини, особливо на Кінбурнському півострові. Сильні пожежі внаслідок бойових дій фіксувалися і надалі фіксуються на окупованому півострові. На кінець 2022 року пожежами на Кінбурні знищено 2150 гектарів лісу. За попередніми підрахунками, на сьогодні маємо цифру вдвічі більшу. Але реальні масштаби побачимо після повної деокупації.

Ситуація ускладнюється тим, що штучно створені ліси півдня не можуть існувати без допомоги людини. А зараз через бойові дії покинуті напризволяще. Штучні соснові ліси будуть для нас втрачені. І повне відновлення займе від 30 до 50 років.

Після відсування лінії фронту 20% лісових насаджень Миколаївщини засмічено вибухонебезпечними предметами. Повне розмінування буде вкрай тривалим. Це означає, що певні ділянки лісу будуть на десятиліття виведені із будь-якого господарського використання.

В місцях ведення бойових дій навколишнє середовище потерпає ще й від хімічного забруднення залишками вибухівки, сполуками азоту та сірки, фтором, важкими металами, в тому числі високотоксичними свинцем, ураном, хромом.

На Миколаївщині розмінування лісів тільки розпочалося. Щодня, лише в межах Миколаївської області, до проведення відповідних робіт залучається 11 піротехнічних розрахунків ДСНС. Але, по попереднім підрахункам, повне розмінування триватиме не менше 10 років.